نشست خبری ناسا درباره اقیانوس‌های فراتر از زمین

0
175

ناسا اعلام کرده که که روز پنجشنبه 13 آوریل (24 فروردین) نشست خبری ویژه‌ای را برای اعلام کشفیات جدید درباره سیاره‌های اقیانوسی برگزار می‌کند.

 دانشمندان ناسا قصد دارند از اکتشافات اخیر فضاپیمای «کاسینی» و  «تلسکوپ فضایی هابل» در این نشست رونمایی کنند. بر اساس اعلام مقام‌های ناسا این کشفیات جدید آینده تحقیقات و اکتشافات جهان های اقیانوسی را تعیین خواهد می‌کند.  

در نشست خبری که برگزار می‌شود همچنین اطلاعاتی در مورد مأموریت «کلیپر اروپا» (Europa Clipper)  ارائه می شود، پروژه ای که در دهه آتی  (احتمالاً حدود سال 2022) تجهیزات علمی و فنی را روی قمر یخ زده مشتری یعنی اروپا می‌فرستد.

ما در سیاره‌ای زندگی می‌کنیم که آب دو سوم سطح آن را پوشانده است. اقیانوسهای زمین که از فضا سیاره ما را آبی فام کرده‌اند، نقش مهمی در آنچه در این سیاره می‌گذرد، ایفا می‌کنند.

به گزارش خبرآنلاین،به همین خاطر جهان‌های اقیانوسی (Oceab Worlds) که به سیاره‌های اقیانوسی هم معروف هستند بسیار مورد توجه دانشمندان هستند. وجود آب در این سیاره‌ها می‌تواند نشانه‌ای از وجود حیات باشد و تحقیقات طولانی مدت کشف حیات در سیارات دیگر را به سرانجام برساند.