نسرین ستوده به اعتصاب غذا خود پایان داد

0
148

نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر که از تاریخ سوم شهریور ماه در اعتراض به فشارها بر روی اعضای خانواده و دوستانش در زندان اوین دست به اعتصاب غذا (تر) زد طی پیام کوتاهی اعلام کرده به اعتصاب غذا خود از تاریخ چهارشنبه ۱۱ مهرماه پایان می‌دهد. نسرین ستوده به دلیل «نگرانی از وضعیت فرهاد میثمی» به اعتصاب غذای تر خود پس از یک ماه پایان داد.

محمد مقیمی وکیل نسرین ستوده روز دهم مهرماه با انتشار این خبر در صفحه اینستاگرامش نوشته است «در صورتی که به خواسته قانونی و به حق» نسرین ستوده موکلش رسیدگی نشود، «او حق ادامه اعتصاب غذا را برای خودش محفوظ می‌دارد.»

فرهاد میثمی فعال مدنی که در تاریخ ۹ مرداد ماه بازداشت و به سه اتهام مختلف بازداشت شد از تاریخ ۱۰ مرداد ماه در اعتراض به بازداشت غیرقانونی خود دست به اعتصاب غذا تر زد اما او اعتصاب خود را از تاریخ ۱۷ شهریور ماه به اعتصاب غذا خشک تبدیل کرد و در پیامی که از زندان اوین فرستاد، اعلام کرد اعتصاب غذایش را تا «آزادی بی‌قید و شرط رضا خندان عزیز و رفع احضار، بازجویی و بازپرسی از خواهر گرامی‌شان و نیز خانم ژیلا مکوندی و آقای داوود فرهادپور» ادامه خواهد داد.

طبق گفته‌های هم‌بندی‌های فرهاد میثمی از جمله رضا خندان، وضعیت جسمی او به شدت وخیم است و حتی پس از انتقال به بهداری نیز او راضی به شکستن اعتصاب غذا نشده است.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان به نقل از کمپین حقوق بشر در ایران؛ یک منبع مطلع به نسرین ستوده در گفت‌وگویی هم گفته بود در هفته اخیر خانم ستوده با افت شدید فشار و ضعف جسمانی مواجه بوده است. او همچنین از تاریخ ۲۵ شهریور ماه تاکنون خانواده‌اش را ملاقات نکرده است. منبعی گفت دادستان تهران طی نامه‌ای او را به دلیل بدحجابی از هشتم مهرماه ممنوع الملاقات کرده است.