نخستین هتل دریایی ایران آغاز به کار کرد

4
237

۱۵ طرح خدماتی، صنعتی و گردشگری از جمله نخستین هتل دریایی ایران با طرح ایرانی و سنتی «ترنج»، در جزیره کیش به بهره‌برداری رسید.

 این پروژه‌ها توسط مسعود سلطانی‌فر، معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و اکبر ترکان دبیر شواری عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و علی اصغر مونسان، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش شب گذشته (۲۲ بهمن) در جزیره کیش به بهره‌برداری رسید.

در مراسم افتتاح پروژه‌ها، چند مجتمع مسکونی و دو هتل که از یکی از آن‌ها با ۱۰۰ سوئیت با کف شیشه‌ای و دارای استاندارد پنج ستاره و بروی خلیج فارس ساخته شده و طرح ساخت اتاق‌هایش شبیه طرح ایرانی و سنتی «ترنج» است، به بهره‌برداری رسیدند.

برخی دیگر از این طرح‌ها شامل طرح توسعه و نوسازی پلاژ آقایان، بهره‌برداری از محل آماده‌سازی رقابت‌های جهانی والیبال ساحلی، کارخانه ساخت تجهیزات صنعتی قابل استفاده در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی و پالایشگاهی، کارخانه ساخت تجهیزات مکانیکی و تعمیر و نگهداری خطوط لوله نفت و گاز است.

HDX_7794

همچنین مجتمع ویلایی مجهز ۱۰۰ واحدی، آزمایشگاه استاندارد کیش به عنوان نخستین آزمایشگاه تخصصی نساجی در استان هرمزگان، سردخانه سه هزار و۵۰۰ تنی به مساحت دو هزار و ۵۰۰ مترمربع با ۲۸ واحد ۲۵ تا ۱۰۰ مترمربعی و مجتمع مسکونی با ۱۲ هزار مترمربع شامل ۴۵۹ واحد مسکونی، تجاری و اداری از دیگر طرح‌های است که همزمان با ۲۲ بهمن در جزیره کیش به بهره‌برداری رسیدند.

به گزارش ایسنا؛ پارک تفریحی گلستان با مساحت بیش از ۱۷۴ هزار متر مربع، فاز دوم پارک شهر و پارک هور با وسعت شش و نیم هکتار و چند پارک نیز در این پروژ‌ها افتتاح شدند.

4 دیدگاه‌ها

  1. اگر خبر درست باشد باید یک موج شکن مصنوعى در فاصله دورتر در زیر اب هم همراه ان درست بکنند وگرنه در وقت توفان امواج سهمگین انها را از میان میبرد . معمولا هتل هاى دریایى را در جاهایى درست میکنند که سواحل مرجانى در کار باشد . این مرجان ها در زیر دریا تپه هاى مرجانى درست میکنند که انها جلوى امواج را میگیرند( Barrier reef ) . گاهى اوقات هم بخش هاى از این تپه هاى دراز سر از اب بیرون مى اورند ( و گاهى اوقات هم یک سر بر اورده هاى دایره اى بوجود مى اورند که در این صورت به اب محاصره شده داخل ان Atoll میگویند ) . این موج شکن هاى طبیعى باعث میشود اب هاى ساحل همیشه أرام و بدون تلاطم باقى بمانند . اخیرا در یکى دو جا از دریا هاى قابل شنا در جلوى قسمت هاى از سواحل موج شکن هاى سر بر اورده از اب درست کرده اند تا شناگران در اینور موج شکن ها فارغ از امواج دریا شنا کنند و غرق نشوند . چقدر خوب است که در چند نقطه از کرانه هاى خزر هم از این موج شکن ها درست کنند تا آمار غریق هاى دریا هر ساله کمتر گردد( هرچند که منظره دریا زشت میشود ) .

Comments are closed.