نتفلیکس و اپل در کمین «جیمز باند»

0
40

اپل، نتفلیکس و دیگر سرویس‌های نمایش آنلاین در تلاش هستند تا حق پخش فیلم جدید «جیمز باند» را که به دلیل شرایط کرونایی هنوز موفق به اکران عمومی نشده است، بخرند.

اپل، نتفلیکس و دیگر سرویس‌های استریم در تلاشند فیلم «زمانی برای مردن نیست» به‌عنوان جدیدترین فیلم از مجموعه فیلم‌های جیمز باند است را که قرار بود آوریل گذشته اکران شود، برای عرضه اینترنتی بخرند.

در حالی که زمان اکران این فیلم که در آن برای آخرین بار می‌توان دنیل کریگ را در نقش جیمز باند دید تاکنون چند بار به تعویق افتاده، اکنون سال ۲۰۲۱ برای اکران آن تعیین شده است.

حالا گفته شده استودیو به دلیل این به تعویق افتادن‌ها تاکنون بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون دلار متضرر شده است.

در عین حال استودیوهای دیگر مانند پارامونت و سونی با فروش فیلم‌هایی چون «سگ تازی»، «بدون پشیمانی» و «سفر به آمریکا ۲» به سرویس‌های استریمینگ ده‌ها میلیون دلار سود برده‌اند. در همین حال بخش نمایش و سالن‌های سینماها نیز تلاش دارند تا در دوران پاندمی بتوانند به حیات خودشان ادامه بدهند.

به نظر می‌رسد در این شرایط MGM در حال بررسی این امکان است که آیا می‌تواند با فروش این فیلم به سرویس‌های نمایش آنلاین جلوی ضرر بیشتر را بگیرد؟

در حالی که سخنگوی این استودیو گفته درباره شایعات نظری ندارد و فیلم برای فروش نیست و قرار است تا آوریل ۲۰۲۱ به اکران درآید تا سینمادوستان بتوانند تجربه تماشای آن را در سینماها داشته باشند، چندین فرد از درون این استودیو گفته‌اند این استودیو برای فروش آن به سرویس‌های استریمینگ با رقم ۶۰۰ میلیون دلار موافقت خواهد کرد.

به نظر می‌رسد چنین رقمی برای هر دو سرویس استریمینگ بالا باشد.

در حالی که رییس و مدیرعامل MGM یعنی کوین اولریش باید این تصمیم را بگیرد هنور روشن نیست که باربارا بروکولی و مایکل جی. ویلسون تهیه‌کنندگان «جیمز باند» در این باره چقدر موافق خواهند بود؟ در همین حال یونیورسال که حق پخش فیلم را در اختیار دارد نیز در این میان ذی نفع است و باید هزینه‌هایی که تاکنون برای اکران آن کرده است در نظر گرفته شود.

«زمانی برای مردن نیست» نخستین فیلمی بود که با شیوع ویروس کرونا و در آستانه اکران، نمایشش به تعویق افتاد.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، آنچه مشخص است این است که جاسوس شاخص و همه افراد دور و برش نتوانسته‌اند مخاطبان را از این رویداد ویروسی نجات دهند.