نتفلیکس با کمپانی اسپیلبرگ شریک میشود

0
155

  کمپانی امبلین استیون اسپیلبرگ با امضای قراردادی با نتفلیکس سالانه چند فیلم بلند برای اکران آنلاین تولید می‌کند.

این قرارداد به نتفلیکس اجازه می‌دهد تا با یکی از مشهورترین کارگردان‌های دنیا در صنعت تولید فیلم همکاری کند و این در حالی صورت می‌گیرد که دیگر رقبا چون دیزنی پلاس، اچ‌بی‌او مکس و دیگران با ایجاد سرویس اکران آنلاین وارد گود رقابت با این کمپانی بزرگ استریمینگ شده‌اند.

از این حرکت به عنوان تغییری عمده در هالیوود یاد شده و علت عمده آن هم این است که تا پیش از این اسپیلبرگ میانه خیلی خوبی با نتفلیکس و امکان تماشای آنلاین فیلم نداشت. وی سال ۲۰۱۹ از اسکار خواسته بود فیلم‌هایی را که تنها به صورت آنلاین دیده می‌شوند از واجد شرایط بودن شرکت در رقابت‌های اسکار منع کند.

ورایتی نوشت، البته وی بعداً در مقاله‌ای برای نیویورک تایمز سعی کرد روشن کند که بحث وی بازداشتن نتفلیکس نیست و تاکید وی بر تجربه تماشای فیلم در سینماهاست، هر چند معتقد است مردم می‌توانند خود تصمیم بگیرند که فیلم را در صفحه بزرگ تماشا کنند یا کوچک.

رسانه‌های داخلی خنری نوشتند؛ با عقد این قرارداد به نظر می‌رسد امبلین ظرف چند سال حداقل سالی ۲ فیلم برای نتفلیکس تولید کند و حتی اسپیلبرگ(او هفت بار نامزد جایزه اسکار دریافت بهترین کارگردانی شده که دو بار برای فیلم‌های فهرست شیندلر و نجات سرباز رایان برنده این جایزه شده‌است. همچنین یازده فیلم او نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم بوده‌اند، با این وجود، تنها با فیلم فهرست شیندلر موفق به کسب این جایزه شده‌است.) کارگردانی برخی پروژه‌های نتفلیکس را برعهده بگیرد. به نظر می‌رسد نتفلیکس تامین کننده بودجه لازم برای این تولیدات خواهد بود.

پیش از این هم امبلین (امبلین انترتینمنت یک کمپانی فیلم‌سازی آمریکایی است. این شرکت در سال ۱۹۷۰ استیون اسپیلبرگ، کاتلین کندی، و فرانک مارشال تأسیس شد. لوگوی این شرکت نمایانگر صحنه مشهور فیلم ئی. تی. موجود فرازمینی است که دومین فیلم تهیه شده در این کمپانی می‌باشد.)و نتفلیکس همکاری‌هایی با هم داشته اند که «دادگاه شیکاگو ۷» از جمله آنهاست. این فیلم را امبلین تهیه کرد و بعد در دوران شیوع کرونا به نتفلیکس فروخت. این فیلم ۶ نامزدی اسکار کسب کرد.