نتانیاهو: در برابر «دشمن» خطوط قرمز ما روشن‌تر و اراده‌مان قوی‌تر از همیشه است

0
158

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه تاکید کرد کشورش به طور «دائمی» برای جلوگیری از دستیابی دشمنان اسرائیل به سلاح های پیشرفته وارد عمل می شود.
سخنان نخست وزیر اسرائیل تنها ساعاتی پس از آن بیان می شود که خبرگزاری دولتی سوریه از «دفع» حمله موشکی اسرائیل به فرودگاه دمشق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سانا، پدافند هوایی سوریه شنبه شب موفق به رهگیری و انهدام موشک های اسرائیلی شد. مقامات اسرائیل از تائید یا تکذیب ادعای سوریه خودداری کرده‌اند.

این در حالی است که یک شبکه تلویزیونی اسرائیل روز یکشنبه گزارش داد که هدف حمله شنبه شب در فرودگاه دمشق یک فروند هواپیمای باری بوئینگ متعلق به جمهوری اسلامی بوده است. بنا به همین گزارش این هواپیما حامل اسلحه های جمهوری اسلامی برای سوریه بوده است.

نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه اظهار داشت: «اسرائیل دائما برای جلوگیری از دستیابی دشمنانش به سلاح های پیشرفته اقدام می کند. خطوط قرمز ما بیش از پیش روشن است و اراده ما برای رعایت این خطوط قرمز از همیشه قویتر است.»

در همین حال گیلاد اردان، وزیر امنیت داخلی اسرائیل روز یکشنبه تائید کرد که کشورش برای جلوگیری از استقرار نظامی جمهوری اسلامی در سوریه اقدام می کند. وی با این حال از تائید مسئولیت اسرائیل در حمله شنبه شب به فرودگاه دمشق خودداری کرد.

به گزارش یورونیوز؛ اسرائیل در ماه‌های گذشته به دفعات مواضعی را در سوریه مورد هدف قرار داده است. یک مسئول اسرائیلی اوایل ماه سپتامبر از حدود ۲۰۰ حمله هوایی این کشور به سوریه طی ۱۸ ماه گذشته سخن گفته بود. به گفته این مقام اسرائیلی اکثر این اهداف مواضع متعلق به جمهوری اسلامی یا شبه نظامیان نزدیک به جمهوری اسلامی بودند.