نتانیاهو درباره حضور نظامی جمهوری اسلامی در سوریه به جمهوری اسلامی هشدار داد

0
173

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، درباره حضور نظامی جمهوری اسلامی در سوریه و مسلح کردن حزب الله لبنان به تهران هشدار داد.

 آقای نتانیاهو که روز یکشنبه چهارم تیر ماه در جلسه هفتگی کابینه و یک روز پس از حمله اسرائیل به مواضع ارتش سوریه صحبت می کرد گفت کشورش به هرگونه حمله خارجی با قدرت پاسخ خواهد داد.

حمله روز شنبه اسرائیل به مواضع ارتش سوریه در واکنش به پرتاب خمپاره از سوی سوریه، یکی از متحدان رژیم جمهوری اسلامی، صورت گرفته بود.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در جلسه یکشنبه کابینه درباره جزییات واکنش نظامی اسرائیل گفت «نیروهای نظامی اسراییل دیروز مواضع ارتش سوریه را مورد حمله قرار دادند. این پاسخی محکم به پرتاب خمپاره به داخل مرزهای کشور بود. سیاست ما واضح است. ما هیچگونه سلاحی را تحمل نمیکنیم، چه خمپاره، راکت، و یا هرگونه سلاح دیگری. ما با قدرت به هرگونه حمله ای به خاک و یا شهروندانمان پاسخ می دهیم.»

 به گزارش صدای آمریکا به نقل از خبرگزاری رویترز، نخست وزیر اسرائیل همچنین به دیدار هفته آینده نارندرا مودی، نخست وزیر هند، از کشورش اشاره و از آن استقبال کرد.وی این دیدار را تاریخی خواند.