نتانیاهو: به جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهیم حضور نظامی خود در سوریه را تحکیم کند

0
114

در پی نفوذ یک “پهپاد جمهوری اسلامی” به حریم هوایی اسرائیل و بمباران اهدافی در سوریه توسط این کشور، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، نسبت به تشدید وخامت اوضاع در منطقه هشدار داد.

 بنیامین نتانیاهو شامگاه شنبه ۱۰ فوریه پس از رایزنی با آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع و گادی ایزنکوت، رئیس ستاد ارتش اسرائیل گفت که اسرائیل در پی صلح است، اما در برابر هر حمله و هر تلاشی که متوجه نقض حاکمیت این کشور باشد از خود دفاع خواهد کرد.

نخست وزیر اسرائیل تصریح کرد که به ایران اجازه نمی‌دهد حضور نظامی خود در سوریه را تحکیم کند. او جمهوری اسلامی و سوریه را مسئول “اقدام تجاوزکارانه‌ی امروز” معرفی کرد.

 نتانیاهو همچنین گفت که با توجه به تشدید وخامت اوضاع در منطقه، با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و رکس تیلرسون، وزیر خارجه‌ی ایالات متحده‌ آمریکا تلفنی گفت‌وگو کرده است. به گفته‌ی نخست وزیر اسرائیل او با پوتین توافق کرده که روسیه و اسرائیل همچنان اقدامات نظامی خود در منطقه را هماهنگ کنند.

به گزارش دویچه وله؛ این سخنان در حالی بیان شد که حوادث بامداد شنبه در مناطق مرزی اسرائیل و سوریه، به تنش‌ها میان اسرائیل و جمهوری اسلامی دامن زد. اسرائیل حملات هوایی گسترده‌ای به مواضعی در سوریه انجام داد. به گفته‌ی مقامات این کشور این حملات پس از آن صورت گرفت که یک “پهپاد جمهوری اسلامی” از خاک سوریه وارد حریم هوایی اسرائیل شده بود.