نتانیاهو: امنیت اسرائیل به خطر بیفتد به مواضع جمهوری اسلامی در ایران حمله می‌کنیم

0
237

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در نشستی با خبرنگاران خارجی در بیت المقدس گفت: « اگر بقای دولت یهودی به خطر بیفتد اسرائیل خود را آماده خواهد کرد تا به ایران حمله کند.» او بقای کشور اسرائیل را «خط قرمز» دولت خود خواند و گفت که «هر کاری که لازم باشد برای حفاظت» از کشور انجام خواهد داد.
آقای نتانیاهو در سخنرانی خود بار دیگر جمهوری اسلامی را خطری برای «کشور یهودی» خواند و در مورد به مخاطره انداختن موجودیت اسرائیل به جمهوری اسلامی هشدار داد و افزود: «هیچ گزینه‌ای را که برای دفاع از خودمان لازم باشد در این لحظه مردود نمی‌دانم.»

یکی از خبرنگاران از آقای نتانیاهو درباره خط قرمزهای اسرائیل در برابر جمهوری اسلامی پرسید و او نیز پاسخ داد: «خط قرمز ما بقای ما است. ما آنچه ضروری باشد را انجام خواهیم داد تا دولت اسراییل را در برابر جمهوری اسلامی حفاظت کنیم، رژیمی که به راحتی درباره نابودی دولت یهود حرف می‌زند.»

مواجه ارتش اسرائیل با نیروی نظامی جمهوری اسلامی در سوریه

نخست وزیر اسرائیل همچنین افزود: «ما هیچ کاری جز اینکه بخواهیم از خودمان دفاع کنیم انجام نخواهیم داد. در حال حاضر ارتش اسرائیل تنها نیروی نظامی در جهان است که به طور مستقیم با نیروی نظامی جمهوری اسلامی مواجه شده است. ما این پدیده را در سوریه داشتیم و آنها را عقب راندیم. چرا که آنچه آنها به دنبالش هستند این بوده که بخواهند نیروی نظامی‌شان را دقیقا بیاورند همینجا. ۱۵۰۰ کیلومتر دورتر از ایران و درست در نزدیکی مرزهای ما. آنها می‌خواهند موشک‌های با برد ۴۰۰ تا ۷۰۰ کیلومتر را به اینجا بیاورند که همه اسراییل را پوشش می‌دهد. آنها می‌خواهند ۸۰ هزار نیروی نظامی شیعی را با هدف نابودی ما به اینجا بیاورند. سیاست ما متوقف کردن آنها خواهد بود. ما حتی وقتی چیزهای بد کوچک باشند هم جلوی رشد آنها را خواهیم گرفت.

نخست وزیر اسرائیل در بخش دیگری از سخنانش گفت:« خب ما در سوریه با جمهوری اسلامی مواجه شدیم و هر جای دیگری که لازم باشد از خودمان دفاع کنیم با جمهوری اسلامی مواجه خواهیم شد. همانطور که شما هم همین کار را خواهید کرد.»

۲۰۰ حمله علیه اهداف جمهوری اسلامی در سوریه

نتانیاهو پیش از این نیز گفته بود جمهوری اسلامی برای حمله به اسرائیل ۸۰ هزار جنگجو از پاکستان و افغانستان به سوریه آورده است. او همچنین تاکید داشت که «۹۶درصد مردم سوریه سنی هستند و جمهوری اسلامی با آوردن شیعیان، نه تنها می‌خواهد به اسرائیل حمله کند بلکه می‌خواهد سنی‌ها را شیعه کند.»

به گزارش یورونیوز؛ در همین حال علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی یازدهم خرداد ماه ۹۷ به روزنامه شرق گفته بود که حضور جمهوری اسلامی در سوریه «مستشاری» است اما «امنیت سوریه، امنیت جمهوری اسلامی است». همچنین پیش از این مقام‌های دولت اسرائیل د تایید کرده بودند که ارتش این کشور در کمتر از دو سال گذشته بیش از ۲۰۰ حمله علیه اهداف جمهوری اسلامی در سوریه انجام داده است.