نبرد هواداران «هابیت» در جنگل‌های چک

0
210

هواداران دنیای داستانی «هابیت» در جنگلی کوچک گرد‌ آمدند و به شیوه جهان داستانی این کتاب و فیلم اقتباسی از آن با هم نبرد کردند.

هواداران تالکین و جهان داستانی او یک جنگل کوچک نزدیک دوکسی در جمهوری چک را انتخاب کردند و یکشنبه را که روز تعطیل آخر هفته بود در آنجا در نبردی به شیوه دنیای داستانی «هابیت» گذراندند.

در این تعطیلات آنها بار دیگر نبرد پنج لشگر را از فیلم «هابیت» زنده کردند و جمعی از اورک‌ها، وارگ‌ها، مردان دیل، الف‌ها و دیوارو‌ها را مورد هجوم خود قرار دادند. شمشیرها و نیزه‌های حماسی این دنیای اسطوره‌ای هم در میدان نبرد موجود بودند.

این نبرد نخستین بار در سال ۲۰۰۰ با حضور تعداد انگشت شماری از هواداران تالکین برگزار شد و امسال حدود ۱۰۰۰ نفر جمع شده بودند تا بار دیگر با پوشیدن لباس‌ها و گریم‌هایی که واقعا استادانه انجام شده بود، این نبرد را زنده کنند.

در این نبرد دو جناح «خوب» متشکل از الف‌ها و مردم و دروف‌ها با جناح «تاریک» شامل اورک‌ها، مردان وحشی یا دانلندینگ‌ها و ناراکورها با هم رودرو شدند.

البته نتیجه این نبرد از پیش تعیین شده نیست و ممکن است گاهی برخلاف روال داستانی، نیروهای «تاریک» بر نیروهای خیر غلبه کنند.

در حاشیه این مراسم امکان خرید لباس نیز وجود داشت، اما شرکت کنندگان به شدت تمایل داشتند از لباس‌هایی استفاده کنند که متعلق به خودشان بود و با سلیقه خودشان بر مبنای شخصیت‌های فیلم تهیه شده بود.

در کتاب اوج نبرد در پای کوه تنها رخ می‌دهد و این همان نبردی است که پیتر جکسون آن را در سال ۲۰۱۴ در فیلم حماسی «هابیت: نبرد پنج لشکر» تصویر کرد.

 به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، فیلم «هابیت» به کارگردانی پیتر جکسون در سه قسمت ساخته شد و قسمت اول و دوم فیلم ۱۴ دسامبر ۲۰۱۲ و ۱۳ دسامبر ۲۰۱۳ و قسمت سوم نیز در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۴ روی پرده سینما رفتند.