نبرد برای کسب امتیاز درام جدید جولین مور در برلیناله

0
153

در رقابتی سخت در بازار فیلم برلین که در برلیناله در جریان است، کمپانی‌های مختلف برای کسب امتیاز توزیع فیلم جدید جولین مور که به احتمال زیاد برنده اسکار امسال است، با هم مبارزه کردند.

 کمپانی لاینزگیت در نبرد خرید حقوق رسمی پخش فیلم «مالکیت مطلق» پیروز بیرون آمد. این فیلم داستان حقیقی زندگی لارل هستر کارآگاه پلیسی را تعریف می‌کند که بعد از اینکه متوجه شد سرطان دارد، با مسئولان رسمی دولتی به خاطر حقوق و برخورد مساوی مبارزه کرد. جولین مور نقش هستر را ایفا می‌کند و الن پیج که یکی از تهیه‌کنندگان فیلم نیز هست، نقش استیسی آندره همراه او را بر عهده دارد.

در رقابتی که شبانگاه در پایتخت کشور آلمان شروع شد و تا صبح نیز به طول انجامید، لاینزگیت بسیاری از مزایده‌کنندگان دیگر از جمله کمپانی‌های فوکوس فیچرز، سونی پیکچرز کلاسیکس و نت‌فلیکس را شکست داد و حقوق رسمی فیلم «مالکیت مطلق»را خریداری کرد. معامله بر سر توزیع این فیلم در آمریکای شمالی به ارقام بالای هفت رقمی کشیده شد. نکته جالب دیگر این است که از آنجا که فیلم هنوز در مراحل تولید به سر می‌برد، تمامی مسئولان اجرایی کمپانی‌ها تنها بعد از دیدن قسمتی ۱۲ دقیقه‌ای از فیلم اقدام به خریداری آن کردند و نسخه کامل آن را تماشا نکردند.

784889

به احتمال بسیار زیاد جولین مور به خاطر نقش‌آفرینی متفاوتش در فیلم «هنوز آلیس» برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول امسال خواهد بود، در نتیجه فیلم جدید او از پیش از ورود به برلین خبرساز شده بود.

این فیلم که هم یک داستان عاشقانه و هم درامی درباره حقوق مردمی است، داستان زندگی هستر و رابطه‌اش با شریک زندگی‌اش استیسی آندره را دنبال می‌کند و همچنین مبارزه این دو با سرطان و مسئولان رسمی دولتی که اجازه نمی‌دادند حقوق مستمری او به آندره تعلق بگیرد را روایت می‌کند.

این فیلم درام که بر پایه فیلم مستند برنده جایزه اسکار با همین نام که در سال ۲۰۰۷ ساخته شده بود تولید شده است، از استیو کارل، مایکل شنون و لوک گرایمز نیز در نقش‌های اصلی دیگر استفاده می‌کند. پیتر سولت مسئولیت کارگردانی این فیلم را بر عهده دارد و ران نیسوینر فیلمنامه آن را نوشته است.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، الن پیچ در کنار کلی بوش، مایکل شمبرگ و جیمز دی استرن از تهیه‌کنندگان این فیلم است.