نایب رئیس مجمع تشخیص مصلحت ریاست را به عهده خواهد داشت

0
171
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-05-28 09:03:49Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

موحدی کرمانی به عنوان نایب رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، جلسات مجمع را تا انتصاب رئیس جدید از سوی سید علی خامنه ای، اداره خواهد کرد.

غلامرضا مصباحی مقدم در ارتباط با چگونگی اداره مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از درگذشت هاشمی شاهرودی و تا پیش از انتصاب رئیس جدید توسط سید علی خامنه ای اظهار کرد: مثل دوره قبل که پس از  هاشمی رفسنجانی ، بر اساس قانون مجمع  نایب رئیس جلسات را اداره کرد این دوره نیز نائب رئیس جلسات را تا مشخص شدن رئیس اداره  می کند.

وی ادامه داد: موحدی کرمانی نایب رئییس مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند.

هفت ماه و چهار روز پس از فوت هاشمی رفسنجانی رئیس اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام؛ سید علی خامنه ای در حکمی هاشمی شاهرودی را به عنوان رئیس بعدی این نهاد نظارتی برای یک دوره پنج‌ساله انتصاب کردند.

در بخشی از این حکم آمده بود آقای حاج سیّدمحمود هاشمی شاهرودی را به ریاست و جناب آقای دکتر محسن رضائی را به دبیری مجمع تشخیص مصلحت منصوب می‌کنم.

به گزارش ایسنا؛ پیش از انتصاب هاشمی شاهرودی به عنوان رئیس مجمع،‌ موحدی کرمانی به عنوان رئیس سنی ریاست جلسات مجمع را بر عهده داشت. وی و جنتی نیز پس از وخامت حال شاهرودی در دوران ریاستش،‌ جلسات مجمع را اداره می‌کردند.