ناکامی انیمیشن هالیوودی در چین

0
317

حتی در یکی از آرام‌ترین هفته‌های سینمایی هم تازه‌ترین انیمیشن هالیوودی نتوانست به اندازه فیلم‌های هنگ‌کنگی و هندی تماشاگران چینی را به سالن‌های تاریک بکشاند.

«پارک شگفت‌انگیز» با صدای چهره‌هایی چون متیو برودریک، جنیفر گارنر، میلا کونیس و چند ستاره دیگر داستان دختربچه‌ای است که ناگهان درمی‌یابد پارک سرگرمی درون دنیای ذهن او در دنیای واقعی وجود دارد.

فیلم نخستین تجربه کارگردانی دیلن براون با سابقه کار در انیمیشن «شرکت هیولاها»ست که به اتهام داشتن رفتار زننده با زنان از پارامونت اخراج شد و به همین دلیل نامش در فهرست عوامل نیامده است.

«پارک شگفت‌انگیز» از ۱۵ مارس در سینماهای آمریکا روی پرده رفته و با فروش ۳.۳ میلیون دلاری در نخستین هفته اکران در چین در رده سوم جدول پرفروش‌ها نشست. همین رقم ناچیز باعث شد مجموع درآمد سینماهای چین در پایان هفته به ۳۸ میلیون دلار برسد که بسیار کم است. در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، سینماروهای چینی تا پایان هفته سوم ماه آوریل حدود ۹ درصد کمتر برای خریدن بلیت هزینه کرده‌اند.

تریلر ضدفساد «توفان پی» برای سومین هفته پیاپی صدرنشین جدول شد و در آغاز چهارمین هفته اکران در چین کمی بیش از ۱۱ میلیون دلار فروخت. مجموع درآمد این فیلم هنگ‌کنگی پس از ۱۹ روز به رقم ۱۱۱ میلیون دلار رسیده است. کمدی سیاه «نوای کور» هم برای دومین هفته پیاپی در رده دوم ایستاد و هشت میلیون دلار فروخت. این تریلر جنایی هندی تا امروز ۴۴ میلیون دلار در سینماهای چین فروخته است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ورایتی، نکته ناامیدکننده برای هالیوودی‌ها قرار گرفتن «شزم!» در رتبه ششم جدول پرفروش‌های چین پس از فقط ۱۸ روز اکران است. این فیلم ابرقهرمانی تا امروز ۴۴ میلیون دلار فروخته که در مقایسه با ۲۹۸ میلیون دلار «آکوامن» و ۹۱ میلیون دلار «زن شگفت‌انگیز» یک شکست مطلق تجاری به نظر می‌رسد.