نایب قهرمانی احسان حدادی در قلب اروپا..

0
228

نایب قهرمان پرتاب دیسک بازی‌های المپیک لندن، در رقابتهای جایزه بزرگ پاریس نیز پس از حریف همیشگی‌اش در جایگاه دوم ایستاد.

به گزارش ورزش سه؛ قطار رقابت‌های لیگ جهانی دوومیدانی موسوم به “لیگ الماس” این بار در نهمین ایستگاه خود در شهر پاریس توقف کرد و طی آن در رقابت‌های پرتاب دیسک، احسان حدادی با بهترین پرتاب ۶۵ متر و ۵۳ سانتی متر پس از رقیب آلمانی در جایگاه دوم ایستاد.

در رقابت‌های پرتاب دیسک لیگ الماس در پاریس، ۹ پرتابگر برتر دنیا به مصاف هم رفتند که در پایان رابرت هارتینگ از آلمان با پرتاب ۶۷ متر و ۴ سانتی متر اول شد و احسان حدادی در مکان دوم ایستاد. همچنین در این مسابقه نفر سوم المپیک با رکورد ۶۵ متر و ۳۰ سانتی متر، سوم شد تا همان رده‌بندی که در بازی‌های المپیک لندن رقم خورده بود، این بار در پاریس اتفاق بیافتد.

احسان حدادی در این رقابت کارش را با پرتاب حدود ۵۹ متر آغاز کرد، اما در پرتاب چهارم به بهترین رکوردش رسید و دو پرتاب پایانی‌اش نیز خطا شد. پرتاب‌های حدادی به شرح زیر است:

پرتاب اول: ۵۹ متر و ۹۲ سانتی

پرتاب دوم: ۶۴ متر و ۳۸ سانتی متر

پرتاب سوم: خطا

پرتاب چهارم: ۶۵ متر و ۵۳ سانتی متر

پرتاب پنجم: خطا

پرتاب ششم: خطا

با این نتیجه، جمع امتیازهای حدادی در لیگ الماس به عدد پنج رسید، اما همچنان در جایگاه چهارم گروه قرار دارد. در جدول ۹ دوره اخیر رقابت‌های لیگ الماس هارتینگ با هشت امتیاز در مکان نخست قرار دارد. کانتر با هفت امتیاز دوم است. مالاخوفسکی با شش امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفته و حدادی چهارم است.

نکته بسیار حایز اهمیت این رقابت، ویکاس گودا از هند بود که دو روز پس از قهرمانی‌اش در رقابت‌های پونای هند، خود را به پاریس رسانده بود و توانست در رقابت‌های لیگ الماس شرکت کند. او در این مسابقه با رکورد ۶۴ متر و ۴۵ سانتی متر در جایگاه چهارم ایستاد.

شهرهای موناکو، لندن، استکهلم، زوریخ و بروکسل ایستگاه‌های بعدی لیگ الماس هستند، اما در همه این رقابت‌ها، مسابقه پرتاب دیسک برگزار نمی‌شود.

در پایان رقابت‌های لیگ الماس، نفر برتر در هر ماده صاحب یک تکه الماس بسیار باارزش خواهد شد.