نام یک زن ایرانی آمریکایی در میان قربانیان تیراندازی کالیفرنیا

0
243

به دنبال تیراندازی مرگبار روز چهارشنبه در یک مرکز بهزیستی در شهر سان برناردینو ایالت کالیفرنیا، اسامی  ۱۴ قربانی آن حادثه منتشر شد که نام یک زن ایرانی آمریکایی در میان آنها به چشم می خورد.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، بنتا بت بادال، متولد ۱۹۶۹ میلادی، با نگرانی از آزار مسیحیان در پی وقوع انقلاب اسلامی در ایران، زمانی که ۱۸ سال داشت کشورش را ترک کرد و به ایالات متحده گریخت.

بر اساس بیانیه ای که خانواده او منتشر کرده اند، خانم بت بادال در ابتدای ورود به آمریکا در نیویورک ساکن شد، و پس از مدتی به ریالتو در ایالت کالیفرنیا نقل مکان کرد.

این قربانی ۴۶ ساله حادثه تیراندازی روز چهارشنبه در مرکز نگهداری معلولان سان برناردینو، در سال ۱۹۹۷ میلادی ازدواج کرد که حاصل آن سه فرزند ۱۰، ۱۲ و ۱۵ ساله است.

به گزارش صدای آمریکا؛ وی که از دانشگاه ایالتی پلی تکنیک کالیفرنیا در رشته شیمی فارغ التحصیل شده بود، به عنوان بازرس بهداشت در سان برناردینو مشغول به کار بود.

آرلن وردیو همسر او که یک افسر پلیس است، به روزنامه “دیلی بریز” گفت، او و بنتا صبح چهارشنبه از طریق تلفن با یکدیگر در تماس بودند، و بنت به او گفت که از بانک پول گرفته و قصد دارد برای کریسمس خرید کند.

خانواده بنتا بت بادال در بیانیه‌ای گفته‌اند، او قرار بود روز چهارشنبه در یک گردهمایی سالانه به مناسبت فرا رسیدن کریسمس سخنرانی کند و از این بابت بسیار خوشحال بود.

به گفته آنها “طنز تلخ روزگار است که زندگی او، به واسطه آنچه که به نظر می‌رسد همان افراطگرایی باشد که سالها پیش او از آن گریخت، گرفته شد.”

مطلب قبلیسومین اعتصاب غذای معلم زندانی؛ سلامت محمود بهشتی لنگرودی در خطر است
مطلب بعدیتجلیل از مایکل فاسبندر در جشنواره «پالم اسپرینگز»
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...