نامه ‌ای از وکلای زندانی و فعالان حقوق دراویش: برخیز ماندلا، جهان هنوز به تو محتاج است..!

0
268

جمعی از وکلای زندانی و فعالان حقوق دراویش زندانی در زندان‌های اوین تهران و عادل آباد شیراز نامه ای خطاب به نلسون ماندلا نوشتند.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از مجذوبان نور، این نامه توسط وکلای زندانی در بند ۳۵۰ زندان اوین، آقایان عبدالفتاح سلطانی، فرشید یداللهی، امیر اسلامی، مصطفی دانشجو، امید بهروزی و همچنین فعالان حقوق دراویش و مدیران سایت مجذوبان نور آقایان حمیدرضا مرادی، رضا انتصاری، افشین کرم‌پور، مصطفی عبدی، علیرضا روشن، کسری نوری و صالح الدین مرادی امضا شده است.

متن این نامه که در اختیار مجذوبان نور قرار گرفته به شرح زیر است:

آقای ماندلا برخیز! اینک وقت خفتن نیست، برخیز که بیش از همیشه به تو نیازمندیم!

چرا خفته‌ای معلم بزرگ انسانیت؟ جهان امروز دیگر جهان اول و دوم و سوم نیست، بلکه دنیایی دوبخشی است؛ روشن و تاریک،

درباره دنیای دنیای روشن برایت نمی‌گوییم، که تو آن را برای تمام انسان‌ها آرزو داشته‌ای، اما دربارهٔ دنیای تاریک! تو هنوز در‌‌ همان دنیای تاریک به سر می‌بری، زیرا با تمامی زندانیان راه آزادی عقیده و باور و‌نژاد و قومیت هم سلول هستی و هیچ زندانی نیست که در چارچوب ظلمانی و نمور سلولش به روشنایی دل انگیزی که از سوراخ کوچک کلید در ِ زندان می‌تابد خیره نشده باشد و مقاومت دلیرانهٔ تو را برای تحقق انسانیت به یاد نیاورد.

امروز در این «تاریکی مدرن» – که جهان مدرنش می‌نامند- علم بیش از پیش در خدمت جنگ و کشتار قرار گرفته است و قانون، این نشانه تمدن انسانی، فرمانبردارِ محضِ حاکمانِ تمامیت خواه شده است و دین هم که برای نجات بشر آمده بود، بیشتر از همیشه دستاویز فریب و سرکوب و خشونت شده است.

برخیز ماندلا! عصایت را به دست بگیر، عینک را بر چشم بگذار و جهان را بار دگر نظاره کن و شهادت بده که دود و آتشی که از گوشه گوشهٔ این زمین خون گرفته بر می‌خیزد و آسمان گیتی را سیاه‌تر از تیره‌ترین روزهای طوفانی می‌کند، دود کباب نیست که دود شهرهای در آتش جنگ سوخته و دلهای داغ دیده از جور ستمگران است.

اینک وقت خفتن و خاموش ماندن نیست ماندلا! گوش فرا دار و فریاد انسان‌هایی را بشنو که همچون عیسی، صلیب خشونت و تحجر خود کامگان متعصب و حکمران را به دوش می‌کشند. به ازای هر کلمه «آزادی» که از گلوگاه «آزادی خواهان» بلند می‌شود، حکم شکنجه و زندان و تبعید و اعدام بر برگه‌های قانون نوشته می‌شود. «آزادی‌» مترادف «زندان» شده است و فریاد «آزادی خواهی» تنها از گلوی به زنجیر شدگان و زندانیان بر می‌خیزد.

چشم بگشا ماندلا! امروز‌نژاد پرستان،‌ نژاد پرستی را به رنگ پوست محدود نمی‌کنند، بلکه تازیانهٔ آن‌ها برگرده کرامت انسان به هر رنگی که باشد، فرود می‌آید. امروز نگرانی مادران نه از رنگ پوست فرزندان که از سیاهی آسمان سیاستی است که خودگامگان برای «فرزند انسان» رقم می‌زنند!

برخیز ماندلا! صدای هم بندیانت را در گوشه دیگری از این جهان، از زندانهای آکنده از زندانیان راه عقیده و باور به کرامت انسان و حقوق بشر، بشو! بشریت در سکوتی عمیق فرو رفته است. سکوتی ناخواسته که از تماشای صحنه‌های رعب انگیز جنگ و زندان و اعدام به بشر حکمفرا شده است. گوش به این سکوت یکنواخت و سکرآور ببند، چشم‌هایت را بگشا، برخیز، جهان هنوز به تو محتاج است!

۱. عبدالفتاح سلطانی

۲. حمیدرضا مرادی

۳. فرشید یداللهی

۴. مصطفی دانشجو

۵. امیر اسلامی

۶. امید بهروزی

۷. افشین کرم‌پور

۸. رضا انتصاری

۹. صالح الدین مرادی

۱۰. کسری نوری

۱۱. علیرضا روشن

۱۲. مصطفی عبدی

مقاله قبلیبیانیه‌ی سایت مجذوبان نور در مورد حکم ۵۶ سال حبس وکلای دراویش و فعالان حقوق دراویش..
مقاله بعدیحکم اعدام چهار زندانی سیاسی خوزستانی تائید شد
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...