نامه چند سناتور جمهوریخواه به پرزیدنت بایدن: اشتباهات گذشته در مورد جمهوری اسلامی را تکرار نکنید

0
88

چند سناتور جمهوری‌خواه در نامه‌ای به پرزیدنت بایدن از او درخواست کردند که در مورد جمهوری اسلامی، سیاستی را دنبال کند که دو حزبی باشد و امنیت ایالات متحده آمریکا را در نظر بگیرد.

این نامه را که شامگاه یکشنبه دهم اسفند منتشر شد، سناتورهایی چون راب پورتمن نفر دوم کمیته امور دولت و امنیت میهن، جیم ریچ نفر دوم کمیته روابط خارجی، جیم اینهاف نفر دوم کمیته امور نظامی، مارکو روبیو نفر دوم کمیته اطلاعات و پت تومی، نفر دوم کمیته امور بانکی امضا کردند.

این سناتورهای جمهوری‌خواه در نامه خود خطاب به رئیس جمهوری آمریکا گفتند: دولت شما با فرصتی ویژه برای رسیدن به سیاستی با حمایت هر دو حزب در مورد جمهوری اسلامی که بتواند منافع آمریکا را برای بلند مدت حفظ کند، روبرو است. ما از شما می‌خواهیم به دنبال این حمایت دو حزبی در کنگره در مورد سیاست ایالات متحده در مورد جمهوری اسلامی باشید.

پیشتر و با اعلام موضع پرزیدنت بایدن برای آمادگی آمریکا برای بازگشت به توافق هسته‌ای جمهوری اسلامی، برخی اعضای دو حزب دموکرات و جمهوریخواه در کنگره با انتشار نامه‌ها و طرح‌های جداگانه، موافقت و مخالفت خود را از تلاش‌های دولت جو بایدن برای بازگشت به توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی اعلام کردند.

صدای آمریکا نوشت؛ دولت پرزیدنت بایدن از زمان شروع کار خود گفته است اگر جمهوری اسلامی به اجرای تعهدات خود در قابل توافق هسته‌ای موسوم به برجام بازگردد، آمریکا هم به این توافق بازخواهد گشت. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، واشینگتن را در سال ۲۰۱۸ از برجام خارج کرد و تحریم هایی را که تحت آن توافق برداشته شده بود، دوباره برگرداند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید