نامه نرگس محمدی از زندان زنجان: به کرونا مبتلا شده ایم، وزیر بهداشت نماینده بفرستد!

0
225

 

طی روزهای گذشته و در پی اعلام خبر ابتلای نرگس محمدی و تعدادی دیگر از زنان زندانی در زندان زنجان، نرگس محمدی نرگس محمدی،‌ سخنگوی و نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر، با ارسال نامه ای از زندان به شرح وضعیت وخیم خود و دیگر زنان زندانی در پی ابتلا به کرونا می پردازد و از وزیر بهداشت تقاضا می کند نماینده ای جهت رسیدگی به وضعیت آنها به زندان اعزام کند.

نان زندانی در زندان زنجان، نرگس محمدی نرگس محمدی،‌ سخنگوی و نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر، با ارسال نامه ای از زندان به شرح وضعیت وخیم خود و دیگر زنان زندانی در پی ابتلا به کرونا می پردازد و از وزیر بهداشت تقاضا می کند نماینده ای جهت رسیدگی به وضعیت آنها به زندان اعزام کند.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان به نقل از کانون مدافعان حقوق بشر؛متن کامل نامه نرگس محمدی از زندان به وزیر بهداشت؛

۲۱  تیرماه زندانیان زن زنجان که ۱۸ نفر هستیم تفکیک شدیم و ۶ نفر که علایم کرونا نداشتند به بیرون بند منتقل شده و۱۲ نفر باقیمانده که تقریبا از ۱۱ روز پیش علائم کرونا در ما نمایان شد، داخل بند قرنطینه شدیم و هفته گذشته با وخامت حالمان و پیگیری خانوداه تست کرونا از ما گرفته شد ولی جواب تست هرگز به ما  ابلاغ نگردید.  امروز به ناگهان تعدادی به داخل بند آمده و بند را تفکیک کردند.یکی از همبندیها که پنج شنبه با وخامت حالش به بیمارستان منتقل شد با تشخیص قطعی کرونا امروز صبح با وثیقه آزاد شد .

 از حدود یک ماه پیش حدودا ۳۰ نفر ورودی داشتیم که بعضی از آنها علایم کرونا داشتند حتی یکی از آنها با گواهی ابتلای کرونا به زندان منتقل شد ولی با وخامت حالشان به مرخصی رفتند. ما ۱۲ نفر با علایم خستگی مفرط و درد ناحیه شکم، اسهال و استفراغ و از دست دادن حس بویایی بدون دارو و درمان و تغذیه مناسب روی تختها افتاده ایم. عدم امکانات پزشکی، عدم فضای مناسب برای قرنطینه ورودی های جدید و عدم کنترل سلامتی آنها موجب شیوع ویروس کرونا در بند گردید که جای تامل دارد .من از جناب آقای نمکی وزیر بهداشت تقاضا دارم نماینده ای جهت رسیدگی به وضعیت زندان زنان زنجان اعزام دارند .

 من از طریق نامه شکایت قانونی خود را به جهت اعمال شرایط سخت و طاقت فرسای زندان زنجان در ۶ ماه گذشته و عدم رسیدگی پزشکی اعلام میدارم. طی این مدت بنا به دستور وزارت اطلاعات و قوه قضاییه  حتی از خرید گوشت با هزینه خودم مخالفت شده است از ارائه کتاب و امکان تماس تلفنی با فرزندانم در خارج از کشور ممانعت شده است و قریب یک سال است که صدای فرزندانم را نشنیده ام. اکنون نیز با ابتلا به کرونا بدون دارو و خدمات پزشکی به سر میبرم .

نرگس محمدی