نامه میردامادی به خامنه‌ای: اعدام نمر را محکوم می‌کنید اما طاقت انتقاد ندارید

0
158

حسین میردامادی، دایی خامنه‌ای و پدر سراج‌الدین میردامادی، فعال اصلاح‌طلب زندانی در نامه‌ای به رفتار دوگانه رهبر جمهوری اسلامی در قبال اعدام یک روحانی شیعه در عربستان و برخورد با منتقدان نظام در ایران، اعتراض کرد.

او با “صحیح و به‌جا” دانستن اعتراض به اعدام شیخ باقر النمر، گفته است “زندانیان سیاسی، عقیدتی و روزنامه‌نگاران” ایران هم تنها “به جرم انتقاد علنی” زندانی شده‌اند.

آقای میردامادی با اشاره به زندان خانگی میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی از رهبر جمهوری اسلامی پرسیده است: “آیا مردم با خود نخواهند گفت رطب خورده منع رطب چون کند؟ کدام یک از اینان جنگ مسلحانه علیه نظام به‌راه انداخته بودند که مستوجب این ظلم‌ها شده‌اند؟”

حسین میردامادی در این نامه طولانی به موارد متعدد نقض حقوق شهروندی منتقدان در ایران اشاره کرده و از علی خامنه‌ای خواسته تا به این “خودسری‌های خسارت بار و جبران‌ناپذیر” خاتمه دهد.

سراج الدین میردامادی، روزنامه نگار و فعال سیاسی جانباز جنگ ایران و عراق است که پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ برای تحصیل به فرانسه رفت و پس از انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری ایران، اواسط تابستان ۹۲ به ایران بازگشت.

به گزارش صدای آمریکا؛ او پس از بازگشت به ایران دستگیر شد و اکنون در زندان بسر می‌برد.