نامه خانواده‌های زندانیان سیاسی به رئیس‌جمهور: قوه قضائیه را به انجام عدالت متذکر شوید

0
197

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی در نامه ای خطاب به حسن روحانی رئیس جمهوری، درباره وضعیت وخیم دراویش زندانی ابراز نگرانی کردند و از روحانی خواستند به وظیفه قانونی خود عمل کند و برای انجام عدالت به قوه قضائیه تذکر دهد تا بیش از این لطمه و صدمه به انسان های شریف در بند ستم وارد نشود.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از به نقل از کلمه، نویسندگان این بیانیه با اشاره به اخبار مربوط به اعتصاب غذای دراویش از جمله خبر بیهوشی یکی از وکلای زندانی ایشان، تصریح کردند: ما خانواده های رنج کشیده زندانیان سیاسی که هر یک بار دردی گران بر دوش و زخم های چندین ساله بر دل و جان داریم، اینک دردخویش فراموش کرده انگشت حیرت بر دندان می گزیم از این درجه ستمی که توسط قوه قضائیه و مسئولین زندان ها بر شهروندانی بی آزار و مظلوم از دیارمان می رود.

آنها تاکید کردند: ما خانواده های زندانیان سیاسی متحیر مانده ایم که این کدام قضاوت علوی است که وقت مسئولین برای دادخواهان و عریضه نویسان مظلوم پر است. کاش پسوند اسلامی را نداشت این حکومت تا اهل دیانت کمتر رنج بکشند مانند زمان شاه که ادعایی نبود و ستم می شد.

متن نامه خانواده های زندانیان سیاسی به حسن روحانی در ادامه می آید:

به نام خدا

جناب آقای روحانی
رئیس جمهور محترم

با سلام و احترام

می دانیم که در سفر هستید و مأموریت مهمی را دنبال می کنید. اما آن چه باعث شد این نامه کوتاه متضمن درخواستی جدی و فوری را برایتان بنگاریم وضعیت وخیم دراویش زندانی است که مدت هاست در اعتراض به نقض حقوقشان در اعتصاب غذا به سر می برند امروز خبر بیهوشی یکی از وکلای ایشان در زندان اوین موجب نگرانی شدید همه انسان دوستان بی ادعا شد.

ما خانواده های رنج کشیده زندانیان سیاسی که هر یک بار دردی گران بر دوش و زخم های چندین ساله بر دل و جان داریم، اینک دردخویش فراموش کرده انگشت حیرت بر دندان می گزیم از این درجه ستمی که توسط قوه قضائیه و مسئولین زندان ها بر شهروندانی بی آزار و مظلوم از دیارمان می رود.

دراویش را از درمان محروم می کنند و خود را پاسخ گو نمی دانند و پشت شان گرم است که برای این همه ستم گری پاداش هم می گیرند. خانواده ها و یاران آرام و نجیبشان را مقابل دادستانی زخم می زنند و اتهامات بی جا به آنان منتسب می کنند و چون سراغ دادستان کل کشور می روند پاسخ می شنوند که وقت ایشان تا دو سال دیگر پر است!

ما خانواده های زندانیان سیاسی متحیر مانده ایم که این کدام قضاوت علوی است که وقت مسئولین برای دادخواهان و عریضه نویسان مظلوم پر است. کاش پسوند اسلامی را نداشت این حکومت تا اهل دیانت کمتر رنج بکشند مانند زمان شاه که ادعایی نبود و ستم می شد ستمی که به انقلابی اسلامی منجر شد و اینک…

جناب آقای دکتر روحانی

نمی خواهیم از منکراتی که مربوط به قوای دیگر است از شما پرسش کنیم اما می خواهیم شما را به وظیفه تان در مقام رئیس قوه مجریه متذکر شویم و آن تذکر قانون اساسی است که نقض اصول و حقوق آن چنان فزونی یافته که اولویت ها گم شده است. برای ما اولویت جان عزیزانمان است. خدا را خدا را انجام وظیفه کنید و قوه قضائیه را به انجام عدالت متذکر شوید تا بیش از این لطمه و صدمه به انسان های شریف در بند ستم وارد نشود.

امروز درد دراویش درد همه ماست. ما همه را در این ماه عزیز حرام از درد برهانید. این مأموریت کم از آن که اکنون درگیر آنید، ندارد به مولایمان علی

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی
چهارم مهرماه ۱۳۹۳ برابر با اول ذی الحجه ۱۴۳۵

مطلب قبلیبه بهانه ششمین سالمرگ «پل نیومن»
مطلب بعدیبیانیه فعالین کارگری زندانی و جمعی از زندانیان سیاسی در حمایت از خواسته ها و اعتراضات کارگران
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...