ناتو: قاچاقچیان راه‌های جدیدی برای عبور پناهجویان می‌یابند

0
136

فعالیت ناتو در دریای اژه موفقیت چندانی نداشته و از شمار پناهجویانی که از ترکیه به یونان وارد می‌شوند نکاسته است. یک فرمانده ناتو گفته است که قاچاقچی‌ها راه و چاه را می‌شناسند و با بسته شدن یک مسیر، مسیر دیگری می‌یابند.

یک هفته است که نیروهای ناتو در دریای اژه حضور دارند و کشتی‌های‌شان مراقب‌اند که جلوی انتقال پناهجویان از ترکیه به یونان توسط قاچاقچیان انسان را بگیرند. اما با پایان اولین هفته فعالیت ناتو در دریای اژه شمار پناهجویانی که خود را از ترکیه به یونان رسانده‌اند کاهش نیافته است.

پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام کرده که قاچاقچیان انسان در ترکیه در مقابل فعالیت‌های ناتو در دریای اژه واکنش نشان می‌دهند و مسیرهای جدیدی برای قاچاق انسان می‌یابند.

دریاسالار یورگ کلاین، یکی از فرماندهان ناتو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آلمان گفت قاچاقچیان انسان در ترکیه با ۲۰ تا ۴۰ قایق خود، مسیر انتقال پناهجویان را از ترکیه تا یونان برمبنای محل استقرار کشتی‌های ناتو در دریای اژه تعیین می‌کنند.

یورگ کلاین توضیح داد که قاچاقچیان انسان با محاسبه این موضوع که هفت کشتی ناتو در چه مسیرهایی در دریای اژه مستقر هستند، مسیر خود را طوری تعیین می‌کنند که با گشت ناتو برخورد نداشته باشند.

دریاسالار کلاین که با کشتی “بن” آلمان در دریای اژه در خدمت ناتو قرار دارد، چنین توضیح می‌دهد: «همین که نیروهای ناتو سواحل جزیره لسبوس را کنترل کنند، قاچاقچیان مسیری را برای رسیدن به جزیره‌ای دیگر انتخاب می‌کنند.»

به گزارش دویچه وله؛ یورگ کلاین پیشنهاد می‌کند که فعالیت‌های ناتو در دریای اژه افزایش یافته و بخش‌های بیشتری را زیر نظر پیمان آتلانتیک شمالی قرار گیرد، زیرا ناتو تاکنون تنها در فاصله ترکیه به جزیره لسبوس یونان مستقر بوده است.

مطلب قبلیکبوترهای کوله‌پشتی‌دار وضعیت کیفیت هوای لندن را توئیت می‌کنند
مطلب بعدیمهمترین جمله خامنه ای در سال ۹۴ انتخاب شد
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...