موگرینی: احتمال لغو روادید اروپا برای ایرانی ها!

1
224

موگرینی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از سفر به ایران، گفت: احتمال دارد که روادید را لغو کنیم اما احتمالش زیاد نیست. امید چیز خوبی است اما خیلی امیدوار نباشید.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان به نقل از مجله مهر، وی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که شنیده شده وقت سفارت برای گرفتن ویزای برخی کشورهای اتحادیه اروپا خرید و فروش می شود، گفت: مظنه بازار چند است؟ و وقتی از رقم سرسام آور درآمد این کار مطلع شد اذعان کرد: پس ما ول معطل هستیم. حقوق ما حتی نصف دوستان وقت فروش نیست، ایشان اضافه کردند که حالا می فهمم که چرا می گویند وقت طلاست.

رئیس سیاست خارجه اتحادیه گفت: البته این همه جا رسم است که شما برای گرفتن روادید یک کشور باید معطل شوید، مثلا هموطنان من در فرودگاه کشور شما گاهی تا دو ساعت در صف های طویل معطل می شوند البته ایشان بعد از شنیدن زمان معطلی ایرانیان برای گرفتن ویزا که گاهی به یک سال هم می رسد خودشان سرشان را پایین انداختند و سکوت اختیار کردند.

موگرینی در ادامه گفت: ایران کباب کوبیده های خیلی خوبی دارد من تعجب می کنم با وجود کباب کوبیده و حلیم بادمجون چرا ایرانی ها می خواهند به اروپا بروند؟!

وی تاکید کرد: شما، دانشگاه آزاد، پیام نور و علمی کاربردی دارید، مدرک دکتری آکسفورد هم به راحتی می توانید از سر خیابان تهیه کنید، دیگر نیازی به تحصیل در دانشگاه های الکی گران اروپایی ندارید.

1 نظر

  1. ایشان خیلی بیخود کردن عشق به تحصیل جوانان ما رو با مدرک جعلی یکیکرده . و آنقدر شعور ندارن که غذا و کشک بادمجون و هدف اصلی زندگی یک انسان ندونن

نظرات بسته است