مورگان اورتگاس: ما هرگز به توافق هسته‌ای جمهوری اسلامی باز نخواهیم گشت

0
219

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که رژیم جمهوری اسلامی همچنان بزرگترین حامی حکومتی تروریسم در جهان است و آمریکا هرگز به برجام بازنخواهد گشت.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، چهارشنبه ۳۰ مهر در مصاحبه با برنامه «جیمی فِلا» از شبکه رادیویی فاکس نیوز گفت: «ما هرگز به توافق هسته‌ای جمهوری اسلامی باز نخواهیم گشت. آن چه پرزیدنت ترامپ و مایک پمپئو گفته‌اند این است که ما می‌خواهیم برای یک توافق جدید و بهتر مذاکره کنیم.»

او گفت: «ما می‌دانیم که توافق سابق جمهوری اسلامی، برجام، در واقع مسیر را برای جمهوری اسلامی جهت دستیابی به سلاح هسته‌ای هموار کرد و فقط آن را به تاخیر انداخت. بنابراین، اگرچه این موضوع [دستیابی جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای] به تاخیر می‌افتاد، اما اساساً تصمیم‌گیری یا اقدام برای برخورد را به عهده یک دولت دیگر گذاشت.»

خانم اورتگاس افزود: «یکی از ایرادهای بزرگ آن توافق، که احتمالا شنوندگان شما شنیده‌اند ما درباره آن صحبت می کنیم، این واقعیت بود که جمهوری اسلامی با لغو تحریم‌ها میلیاردها دلار گرفت. مساله فقط این نیست که آنها به آن پول رسیدند، مساله این‌جا است که با آن پول چه کردند.»

صدای آمریکا نوشت؛ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه خاطرنشان کرد: «مسئولان جمهوری اسلامی پولی را که پس از اجرای توافق هسته‌ای نصیبشان شد را … خرج گروه‌های تروریستی‌شان در سراسر منطقه کردند. دولت جمهوری اسلامی همچنان بزرگترین حامی حکومتی تروریسم در جهان است.»

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

پاسخ معادله زیر را وارد نماید: *