مواردی از تعرض به زنان در شب سال نو در چند شهر آلمان

0
179

انتشار اخباری حاکی از ایجاد مزاحمت جنسی برای زنان در شهر کلن ترس و خشم مردم را برانگیخته است. اکنون روشن شده این حوادث تنها به کلن محدود نبوده و در شهرهای هامبورگ و اشتوتگارت هم موارد مشابهی رخ داده است.

به گفته اتحادیه پلیس ‌آلمان در شهرهای هامبورگ و اشتوتگارت هم برخی از زنان قربانی آزار جنسی در شب سال نو شده‌اند. به گزارش روزنامه بیلد در هامبورگ گرو‌ه‌های متعددی از مردان جوان آشکارا به دنبال زنان جوان افتاده و آن‌ها را مورد آزار جنسی قرار داده‌اند. در این گزارش‌آمده است که بیشتر آن‌ها آفریقایی‌تبار بوده‌اند. این مردان سینه و سایر نقاط بدن زنان را دستمالی کرده‌اند. تا کنون ۶ شکایت در این مورد به پلیس رسیده است.

هنریته رکر، شهردار کلن برای صبح روز (سه‌شنبه ۵ ژانویه) جلسه فوق‌العاده تشکیل داده است. در این جلسه پلیس محلی و فدرال آلمان شرکت می‌کنند. در شب سال نو حدود ۱۰۰۰ مرد در محوطه مقابل ایستگاه قطار مرکزی شهر کلن جمع شده‌بودند که به گفته رئیس پلیس کلن از ظاهرشان برمی‌آمد که عرب و آفریقایی‌تبار باشند. او اضافه کرده است که این را همه شاهدان عینی نیز تایید کرده‌اند. تا به حال ۹۰ شکایت به پلیس در این باره رسیده است.

“مجرمان باید محاکمه شوند”

وزیر دادگستری آلمان، هایکو ماس، این اقدامات را محکوم کرده و گفته: «تعرض نفرت‌انگیز به زنان تحمل نخواهد شد و همه عاملان باید محاکمه شوند.» او از “جرایمی با ابعاد جدید و سازمان‌یافته” سخن گفته است.

رالف یگر، وزیر امور داخلی ایالت نوردراین وستفالن به شدت به این حوادث واکنش نشان داده و گفته است: «ما نمی‌پذیرم که گروه‌هایی از مردان آفریقایی خود را برای آزار رساندن به زنان بی‌دفاع سازمان‌دهی کنند.» او اضافه کرده است که به همین دلیل «لازم است که پلیس کلن به طور مداوم و به عنوان عامل بازدارنده ابراز وجود کند.»

شهردار کلن به روزنامه محلی این شهر گفته است که این حوادث هولناک هستند. گروگور تیمر، سخنگوی شهرداری هم به خبرگزای فرانسه گفته است که این مسئولیت پلیس کلن و پلیس فدرال است که در آینده برای جلوگیری از چنین حوادثی اقدام کنند.

آرنولد پلیکرت، رئیس اتحادیه پلیس در ایالت نوردراین وستفالن هم گفته است شواهد نشان می‌دهند که این اقدامات سازماندهی‌شده بوده است و باید روشن شود که چگونه چنین حوادثی توانسته اتفاق بیافتد.

به گزارش دویچه وله؛ این موضوع در شبکه‌های اجتماعی نیز بازتاب گسترده‌ای یافته است. برخی این تعرضات را به ملیت افراد مرتبط دانسته‌اند و برخی دیگر تعرض جنسی و گرایش‌های نژادپرستانه، هردو را محکوم کرده‌اند.

مطلب قبلیاردن با احضار سفیر ایران حمله به سفارت عربستان را محکوم کرد
مطلب بعدیکاریکاتور”خدا” بر جلد شارلی هبدو، یکسال پس از حمله
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...