مهدی طائب٬ فرمانده قرارگاه «عمار»: تهرانی‌مقدم با آزمایش‌های موشکی شوخی می‌کرد

0
312

مهدی طائب٬ فرمانده قرارگاه «عمار» گفته حسن تهرانی‌مقدم در پاره‌ای موارد در تولید و آزمایش موشک‌های سپاه «شوخی» می‌کرده است.

طائب این مطلب را در سومین سالگرد کشته شدن تهرانی‌مقدم و ۳۶ عضو سپاه پاسداران که در انفجار زاغه مهمات سپاه در ملارد کرج جان خود را از دست دادند٬ بیان کرده است.

تارنمای دیگربان نوشت: حسن تهرانی مقدم که از وی با عنوان پدر برنامه‌های موشکی جمهوری اسلامی یاد می‌شود ۲۱ آبان سال ۹۱ بر اثر این انفجار که تاکنون علت آن اعلام نشده٬ جان خود را از دست داد.

گفته می‌شود در آن زمان علی خامنه‌ای با توبیخ محمدعلی جعفری٬ فرمانده کل سپاه خطاب به وی گفته بود مرگ تهرانی‌مقدم «زخم بزرگی» برای جمهوری اسلامی است.

مقام‌های جمهوری اسلامی در سه سال اخیر بار‌ها گفته‌اند تهرانی‌مقدم آرزوی «نابودی» اسرائیل را داشت و همین موضوع٬ گمانه‌ها در خصوص دست داشتن اسرائیل در انفجار سال ۹۱ را تقویت می‌کند.

اما با این وجود مهدی طائب با گذشت سه سال از آن حادثه گفته این فرمانده سپاه سابقه شوخی با آزمایش‌های موشکی را داشته است.

طائب به یکی از تجربه‌های خود در این زمینه اشاره کرده و گفته در یکی از آزمایش‌های موشکی متوجه تغییر مسیر موشک می‌شود که این مساله خنده تهرانی‌مقدم را در پی داشته است.

وی گفته «حاج حسن یک‌بار مرا صدا کرد تا وقتی که می‌خواهند موشکی را تست کنند من هم آنجا باشم. موقع شلیک به من گفتند این دکمه را فشار بده٬ با اشاره انگشت من موشک به هوا رفت اما بدون اینکه زاویه بگیرد به سمت ما برگشت و البته در نزدیکی ما زاویه‌اش عوض شد پیش خودم گفتم خدایا چه دست نامیمونی دارم٬ در همین هنگام متوجه شدم شهید تهرانی‌مقدم و یکی دیگر از دوستانش می‌خندند.»

طائب افزوده «حاج‌ حسن گفت اشکال از انگشت شما نبود ما در کارخانه این موشک را درست آماده نکرده بودیم و توقع چنین کاری بود.»