مهدوی‌کیا سرمربی تیم فوتبال نوجوانان هامبورگ شد

0
140

مهدی مهدوی‌کیا، بازیکن و کاپیتان سابق تیم ملی ایران به عنوان سرمربی تیم فوتبال نوجوانان هامبورگ انتخاب شد. او همچنین قرار است در سایر رده‌های سنی در کنار مربیان آکادمی باشگاه هامبورگ فعالیت کند.

مهدی مهدوی‌کیا، کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران و تیم فوتبال پرسپولیس که حدود ۸ سال در تیم هامبورگ بازی می‌کرد، هم اینک به عنوان سرمربی تیم نوجوانان این باشگاه منصوب شده است.
مهدوی‌کیا اوایل هفته آینده به هامبورگ سفر می‌کند تا پس از برگزاری مراسم معارفه، نخستین تجربه سرمربیگری‌اش را در آلمان آغاز کند.
به گزارش خبرگزاری های مهر و صدای آلمان، او علاوه بر سرمربیگری تیم نوجوانان هامبورگ، به عنوان مربی تخصصی در تمام رده‌های سنی این باشگاه در زمینه‌های سانتر و کاشته هم فعالیت خواهد کرد.
بازیکن سابق هامبورگ که هواداران از او با لقب “موشک ایرانی” یاد می‌کنند، همچنین قرار است در بحث تاکتیک‌های هجومی در کنار مربیان آکادمی هامبورگ فعالیت کند.

مهدوی‌کیا دو بار در فصل‌های ۲۰۰۲-۲۰۰۳ و ۲۰۰۳-۲۰۰۴ از سوی هواداران هامبورگ به عنوان بهترین بازیکن این تیم انتخاب شد و یک بار هم از سوی نشریه معتبر “کیکر” عنوان بهترین بال راست بوندس‌لیگا را به دست آورد.
در جشن ۱۲۵ سالگی باشگاه هامبورگ، مهدوی‌کیا در فهرست ۱۱ نفره تیم منتخب قرن هامبورگ در کنار بازیکنان بزرگی مانند رافائل فان در فارت قرار گرفت.