“من، الیاس قالیباف دزد نیستم”

0
371

الیاس قالیباف، فرزند شهردار تهران، محمدباقر قالیباف، با انتشار یادداشتی گفته است که او نه دزد است نه اختلاس کرده و نه برای فرار از دادگاه و محکمه کشور را ترک کرده است.

فرزند شهردار تهران تصریح کرده است که این سخن را در واکنش به برخی اخبار و شایعات در مورد دست داشتن اش در پرونده های مختلف فساد مالی به ویژه در شهرداری تهران ایراد کرده است.

در این یادداشت که به گفتۀ نویسنده اش به احترام هموطنان ایرانی و خطاب به آنان نوشته شده است، الیاس قالیباف گفته است : “من الیاس قالیباف زندگی اعیانی ندارم. نه خارج از کشورم و نه زندان. نه دزدی کرده ام نه اختلاس.”

به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ در هفته های گذشته برخی منابع خبری فاش کردند که فرماندۀ پیشین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، سردار اسماعیل احمدی مقدم، و الیاس قالیباف، فرزند شهردار تهران، به اتهام اختلاس و فساد مالی تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند.

به گفتۀ همین منابع، فرزند شهردار تهران برای مدتی به امارات متحد عربی سفر کرده بود و فرماندۀ پیشین نیروی انتظامی مبالغ حاصل از فروش یک محمولۀ نفتی را به حساب های بانکی اطرافیانش در دبی واریز کرده که به همین دلیل دستگیر و زندانی شده و تحت بازجویی نیز قرار گرفته است.