ممانعت بازجویان وزارت اطلاعات از درمان پژوهشگر زندانی احمد رضا جلالی در زندان اوین

0
250

بازجویان وزارت اطلاعات مانع درمانپژوهشگر زندانی احمد رضا جلالی که دچار ناراحتی جسمی از ناحیه زانو و انگشت است، می باشند.

پژوهشگر زندانی احمد رضا جلالی ۴۵ ساله که در بند ۴ زندان اوین محبوس می باشد از ناراحتی حاد جسمی از ناحیه زانو و یکی از انگشتان پایش رنج می برد به حدی که به راحتی قادر به راه رفتن نیست. بازجویان وزارت اطلاعات به منظور ممانعت  از انتقال وی به بیمارستانهای خارج از زندان جهت درمان شرایطی مانند دست بند زدن و پوشاندن لباس زندان را پیش کشیده اند. آنها خوب می دانند که پژوهشگر زندانی  حاضر به پذیرفتن رفتارهای تحقیرآمیز آنها  نخواهد شد.

پژوهشگر زندانی احمد رضا جلالی که در زمینه پزشکی و بحران تخصص دارد به دعوت  دانشگاه های تهران و شیراز جهت شرکت در یک کارگاه مدیریت بحران به ایران رفت .او در ۲۶ آوریل ۲۰۱۶ از تهران عازم کرج بود که توسط ماموران وزارت اطلاعات دستگیر و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل می گردد و به مدت ۷ ماه در سلولهای انفرادی زندانی بود.

پژوهشگر زندانی در طی مدتی که در بند ۲۰۹ زندان اوین زندانی بود در اعتراض به بازداشت غیر قانونی ، شکنجه های روحی و رفتارهای غیر انسانی و تهدید خانواده اش ناچار به اعتصاب غذا شد که آخرین آن در ماه دسامبر۲۰۱۶ بود . او در اثر این اعتصاب غذا  دچار عوارض مختلف جسمی گردید که از جمله آن می توان کاهش فشار خون را نام برد  و وزن وی  درطی مدتی که در سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین بود از ۸۶ کیلو به ۵۳ کیلو کاهش یافته است.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان به نقل از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، بازجویان وزارت اطلاعات سعی دارند با نسبت دادن اتهامات دروغین علیه این پژوهشگر زندانی پرونده سازی کنند . پرونده این زندانی در حال حاضر در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب  که رئیس آن فردی به نام صلواتی است  ارسال شده است. علیرغم گذشت نزدیک به ۱۳ ماه همچنان وی در بلاتکلیفی بسر می برد و از آزادی او خوداری می کنند.