مل گیبسون پس از ۱۰ سال به دنیای کارگردانی برمی گردد

0
441

مل گیبسون در یک نشست خبری در سیدنی اعلام کرد که فیلمبرداری «لبه اره آهن بری» را در ماه سپتامبر در نیوساوت ولز آغاز خواهد کرد.

مل گیبسون با ساخت این فیلم بعد از حدود ۱۰ سال به عرصه کارگردانی باز می گردد. این فیلم که  بازگشت او به عرصه کارگردانی را رقم می زند به داستان دزموند تی.داس امدادگر جنگ جهانی دوم  در نبرد آمریکا و ژاپن در اوکیناوا می پردازد که به دلیل عقاید مذهبی حاضر به حمل اسلحه و کشتن کسی نمی شود و جان  ۷۵ نفر را در طول این نبرد نجات می دهد. او برای شجاعتش در جنگ شایسته دریافت مدال افتخار از دست هری ترومان، رییس جمهور وقت آمریکا، سه مدال قلب بنفش و یک مدال ستاره برنزی شد.

مل گیبسون در این نشست خبری به خبرنگاران گفت: داستان امدادگری که حاضر نیست اسلحه حمل کند و می خواهد جان افراد را در بدترین نقطه دنیا نجات دهد بسیار الهام بخش است. دزموند تی.داس مرد بسیار متواضعی بود که نمی خواست داستان شجاعت ها و موفقیت هایش را به رخ بکشد و امتیاز استفاده از داستان زندگی اش را به کلیسایی که همیشه به آنجا می رفت واگذار کرده بود که پس از مرگش این امتیاز فروخته شد و من تمام تلاشم را می کنم که یک فیلم تمام عیار درباره او بسازم.

قرار است در این فیلم اندرو گارفیلد بازیگر فیلم محبوب «مرد عنکبوتی» نقش تی.داس را در کنار سام ورتینگتون، وینس وان بازی کند.

فیلم «لبه اره آهن بری» پنجمین فیلم مل گیبسون بازیگر برنده اسکار، در مقام کارگردانی است . او پیش از این «آخر الزمان»، «مصائب مسیح»، «شجاع دل»، «مرد بدون چهره» را کارگردانی کرده است.

به گزارش مهر به نقل از گاردین،  بر طبق پیش بینی های انجام شده ساخت این فیلم در نیوساوت ولز موجب ایجاد ۷۲۰ شغل شده و ۱۹ میلیون دلار به اقتصاد محلی کمک می کند.