مل گیبسون جوایز استرالیا را جارو کرد

0
253

مل گیبسون با فیلم جدیدش «ستیغ اره‌ای» موفق شد مهمترین جوایز آکادمی استرالیا را جارو کند.

 فیلم اخلاقی «ستیغ اره‌ای» درباره جنگ جهانی دوم موفق شد از میان ۱۳ نامزدی جوایز استرالیا ۹ جایزه را به خانه ببرد که جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی از جمله آنها بود.

در حالی که سال پیش «مد مکس: جاده خشم» مهمترین جوایز آکادمی سینما و تلویزیون استرالیا را دریافت کرده بود، امسال مل گیبسون این موفقیت را به نام خودش کرد.

این فیلم درباره سربازی است که به جای کشتن دیگر سربازان در جریان جنگ به نجات جان آنها می‌پردازد. اندرو گارفیلد و هیو ویوینگ جایزه بهترین بازیگر نقش اول و بهترین بازیگر نقش مکمل را برای این فیلم دریافت کردند و رابرت شنکان جایزه بهترین فیلمنامه غیراقتباسی را از آن خود کرد.

دو بازیگر برنده موفقیت خود در این فیلم را مدیون کارگردانی گیبسون دانستند و از وی تشکر کردند.

در مراسم اهدای این جوایز که جهارشنبه شب در سیدنی برگزار شد گیبسون هنگام دریافت جایزه‌اش گفت آنقدر خوشحالم که نمی‌توانم حرف بزنم و از استرالیا برای تهیه امکان ساخت این فیلم تشکر کرد.

گیبسون دو دهه پیش با ساخت «شجاع دل» جوایز مهمی را دریافت کرده بود.

جایزه بهترین تدوین، بهترین طراحی صحنه، بهترین صدابرداری و بهترین فیلمبرداری را نیز این فیلم با خود به خانه برد.

در مراسم اهدای جوایز آکادمی سینمای استرالیا اودسا یانگ ۱۸ ساله جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را برای «دختر» دریافت کرد و میراندا اوتو همبازی وی در این فیلم جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن را از آن خود ساخت.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر،این فیلم که ساخته سیمون استون است موفق شد جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی را نیز از آن خود کند.