«ملبورن» به بخش رقابتی فستیوال «اوراسیا» راه یافت

0
141

فیلم سینمایی «ملبورن» به کارگردانی نیما جاویدی به بخش رقابتی فستیوال «اوراسیا» راه یافت.

 «ملبورن» به کارگردانی نیما جاویدی در ادامه حضور بین المللی خود در بخش رقابتی فستیوال «اوراسیا» با ٩ فیلم دیگر از کشورهای یونان، فرانسه، آذربایجان، هند، روسیه، ترکیه، قزاقستان رقابت می کند.

یازدهمین دوره فستیوال فیلم «اوراسیا» که در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می شود در تاریخ ١٩ سپتامبر کار خود را آغاز و شامگاه ٢۵ سپتامبر مصادف با ۲۸ شهریور تا سوم مهر ماه، با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان می دهد.

«ملبورن» که همزمان در همین تاریخ با حضور در فستیوال «آرس» لهستان برای کسب جایزه «اسب سیاه» با دیگر فیلم ها رقابت می کند، تاکنون موفق به دریافت جوایز بین المللی متعددی چون هرم طلایی فستیوال «قاهره» برای بهترین فیلم، اسب آلمینیومی فستیوال «استکهلم» برای بهترین فیلمنامه، آستور نقره ای فستیوال «ماردل پلاتا» برای بهترین بازیگر زن، جایزه بهترین فیلمنامه آکادمی سینمایی «آسیاپاسفیک»، جایزه بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه و بهترین فیلم از نگاه داوران جوان از فستیوال «گیخون»، تقدیر ویژه بهترین فیلمبرداری از فستیوال فیلم استکهلم و جایزه هیات داوران و جایزه اینالکو از فستیوال وزول فرانسه شده است.

به گزارش مهر؛ پخش بین الملل این فیلم ایرانی که نمایش جهانی خود را با حضور در فستیوال ونیز ٢٠١۴ آغاز کرد به عهده محمد اطبایی است.