ملاقات نازنین افشین جم با گزارشگر ویژه در مورد نقض حقوق بشر در ایران

0
400

روز پنجشنبه نازنین افشین جم با احمد شهید ملاقات کرد و در این ملاقات از زندانیان از جمله  زندانیان محکوم به اعدام مخصوصا ریحانه جباری و کاظمینی بروجردی صحبت کرد .

او در صفحه فیس بوکی خود نوشت :

من دیروز با گزارشگر ویژه سازمان ملل در باره حقوق بشر در ایران ، دکتر احمد شهید ملاقات کردم.

نازنین افشین جم در ادامه نوشت که در این ملاقات یک تمرکز صحبت هایش روی ریحانه جباری بوده است. دختری که در جریان دفاع از خود در مقابل قصد تجاوز یک مرد به او، با چاقو ضربه ای به این مرد زده و اکنون به اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده است.

وی در این نشست در مورد کودکان محکوم به اعدام و سرنوشت بیش از ۱۶۰ نفر کودک در سلول مرگ با احمد شهید حرف زده است .

او از محمدرضا حدادی ، ابومسلم سهرابی و فاطمه سال بهی که در خطر اجرای حکم هستند، حرف زده و همچنین در مورد اعدامهای گسترده در ایران و اعدام بیش از ۷۰۰ نفر در سال ۲۰۱٣ با احمد شهید صحبت کرده ، اعدامها در سال ۲۰۱٣ در بالاترین حد ممکن در طول ۱۵ سال گذشته در ایران بودند.

نازنین افشین جم در صفحه فیس بوک خود نوشته که با دکتر احمد شهید درمورد سعید ملک پور یک کانادایی – ایرانی که در ایران زندانی است و همچنین در مورد موقعیت وحشتناک زندانهای ایران و نبود امکانات پزشکی و درمانی برای زندانیان بیمار به تفصیل صحبت کرده است. او همچنین در مورد سید حسین کاظمینی بروجردی، محمد پورشجریان، حسین رونقی مالکی، رضا شهابی و زانیار و لقمان مرادی و یک لیست بزرگ از زندانیان عرب اهوازی در زندانها و همچنین افغانستانی های زندانی در ایران با احمد شهید حرف زده است . او همچنین می نویسد که در نشست با حضور وزیر دادگستری کانادا پیتر مک کی در مورد کمبودهای سیستم قضایی در ایران با احمد شهید حرف زده اند. نازنین افشین جم نوشت که ” بمن گفته شد که نامه ای از دفتر دکتر شهید مخصوصا راجع به ریحانه جباری به مقامات ایران فرستاده میشود.”