مقایسه فنی گلکسی اس ۸ با اس ۸ پلاس و اس ۷ اج

0
255

پرچم‌دار متفاوت سامسونگ در سال ۲۰۱۷ علاقه‌مندان را ذوق‌زده کرده است و این روزها بازار مقایسه‌های فنی دو گوشی جدید برای خریداران بالقوه از اهمیت خاصی برخوردار است.

همچنین برخی گرایش به خرید مدل پایین‌تر به دلیل افت قیمت دارند و به همین خاطر در این مقاله سعی کرده‌ایم فرق‌های عمده دو گوشی جدید گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس را با گلکسی اس ۷ اج به‌عنوان بهترین گوشی سامسونگ در سال ۲۰۱۶ را مورد کنکاش قرار دهیم.

 

نکات عمده قابل‌طرح بدین شرح است:

اس ۸ نمایشگر ۵.۸ اینچی و اس ۸ پلاس نیز ۶.۲ اینچی تعریف‌شده درحالی‌که سایز اس ۷ اج ۵.۵ اینچی است.

رزولوشن هر ۳ گوشی یکی است اما تعدا پیکسل در هر اینچ روی اس ۸ حدود ۵۷۰ppi و بیشتر از ۵۲۹ در اس ۸ پلاس و ۵۳۴ در اس ۷ اج است. نسبت نمایشگر به بدنه نیز در اس ۸ به ۸۳ رسیده درحالی‌که روی اس ۷ اج ۷۶ بود.

محافظ اسکرین اس ۸ و اس ۸ پلاس گوریلا گلس ۵ است و روی اس ۷ اج چهار تعریف‌شده است.

اس ۸ دقیقاً ۸ میلی‌متر ضخامت، اس ۸ پلاس ۸.۱ و اس ۷ اج نیز ۷.۷ میلی‌متر است که اس ۷ اج ظریف‌تر تعریف‌شده است اما در اس۸ شاهد دیزاین رادیکال در مقایسه با اس ۷ اج هستیم.

درازی گوشی اس ۸ پلاس ۱۵۹.۵ میلی‌متر است که این رقم در اس ۸ حدود ۱۴۸.۹ و در اس ۷ اج نیز ۱۵۰.۹ است.

به همین دلایل وزن اس ۸ حدود ۱۵۵ گرم و وزن اس ۸ پلاس ۱۷۳ گرم و وزن اس ۷ اج نیز ۱۵۷ گرم است.

در بخش اتصالات ۴G گوشی اس ۷ اج تعداد باند فرکانسی بیشتری را پشتیبانی می‌کند درحالی‌که اس ۸ و اس ۸ پلاس سرعت دانلود ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه را یدک می‌کشد که این سرعت در اس ۷ اج ۵۰ مگابیت بر ثانیه است. دلیل بهینه‌سازی فرکانسی در اس ۸ و اس ۸ پلاس توسعه شبکه LTE روی کتگوری ۱۶ در مقایسه با کتگوری ۹ روی اس ۷ اج است.

روی دو گوشی اس ۸ و اس ۸ پلاس فناوری تاچ سه بعدی نصب‌شده است که در اس ۷ اج موجود نیست.دکمه هوم فیزیکی در اس ۷ اج وجود دارد اما در اس ۸ و اس ۸ پلاس به صورت لمسی و نامرئی زیر نمایشگر جاسازی شده است. در ضمن حسگر اثر انگشت در اس ۸ و اس ۸ پلاس به پشت گوشی منتقل شده است.

پردازنده اس ۷ اج اسنپ دراگون ۸۲۰ (۴ هسته‌ای) یا اکسینوس ۸۸۹۰ (۸ هسته‌ای) است اما در اس ۸ و اس ۸ پلاس پردازنده اسنپ دراگون ۸۳۵ و اکسینوس ۸۸۹۵ داشته و هشت هسته‌ای تعریف شده است. تراشه گرافیکی روی اس ۷ اج آدرنوی ۵۳۰ یا مالی T880 است اما اس ۸ و اس ۸ پلاس در مدل آمریکایی آدرنوی ۵۴۰ نصب‌شده است.

بیس حافظه داخلی در اس ۸ و اس ۸ پلاس ۶۴ گیگ است و در اس ۷ اج ۳۲ گیگ و همه آنها ۴ گیگ رم دارند که ممکن است روی اس ۸ و اس ۸ پلاس ویژه چین ۶ گیگ رم نصب شود.

دوربین جلو در هر سه گوشی شبیه هم است ولی دوربین سلفی اس ۸ و اس ۸ پلاس هشت مگاپیکسل با اتوفوکوس تعریف‌شده است که بالاتر از اس ۷ اج است.

اس۷ اج مجهز به میکرو یو اس بی است که در مقایسه با یو اس بی تایپ سی در اس ۸ و اس ۸ پلاس کُندتر است.

اسکنر عنبیه چشم iris در اس ۸ و اس ۸ پلاس وجود دارد اما در اس ۷ اج وجود ندارد.

داک استیشن موسوم به DeX با اس ۸ و اس ۸ پلاس کار می‌کند اما این قابلیت در اس ۷ اج وجود ندارد.

باتری اس ۷ اج ۳۶۰۰ میلی‌آمپر تعریف‌شده که بیشتر از باتری ۳۰۰۰ در اس ۸ و ۳۵۰۰ در اس ۸ پلاس است و از این بابت شاید عمر باتری اس ۷ اج بیشتر هم باشد.

در بخش نرم افزاری اس ۸ و اس۸ پلاس اندروید نوفا ۷.۰ دارد و اس ۷ اج نیز قابل اپدیت به نوقا است اما تاچ وایز روی پرچمدار ۲۰۱۷ در کنار دستیار دیجیتال Bixby اس ۸ و اس ۸ پلاس را برتر از اس ۷ اج نشان می دهد.

به گزارش خبرآنلاین،در مجموع شاهد عرضه گوشی متفاوتی در بازار اندرویدی ها در سال ۲۰۱۷ هستیم اما اگر فَنِ سامسونگ هستید، باید به اختلاف قیمت حدودا یک میلیون تومانی بین اس ۷ اج با اس ۸ نیز فکر کنید.

17-3-31-11519Untitled-5