مقاومت و درگیری گسترده زندانیان برای جلوگیری از انتقال همبندیشان جهت اجرای حکم اعدام در زندان قزل حصار کرج

0
142

بنابه گزارشات رسیده  ادامه یافتن اعتراضات گسترده و ممانعت زندانیان از انتقال همبندیشان به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام در زندان قزل حصار کرج و احتمال درگیری خونین و کشتار زندانیان بی دفاع بسیار بالا است

زندانیان سالن ۳ واحد ۲ زندان قزل حصار کرج همچنان مقاومت می کنند و مانع انتقال همبندیشان به سلول انفرادی جهت اجرای حکم ضد بشری اعدام هستند.نام این زندانی رسول طالبی است و ۲۰ ساله می باشد و تا این لحظه در سالن ۳ توسط سایر زندانیان از وی محافظت می شود.

از طرفی دیگر صدها نفر از گارد ویژه و بعضی گزارشها حاکی از بیش از ۲۵۰ نفر از گارد ویژه تمامی سالن ۳ را محاصره کرده اند و تا به حال چند یورش مامورین گارد که رئیس زندان و سایر سران زندانبانان آن را هدایت می کنند ناکام مانده است. در این یورشها حداقل یک زندانی بشدت زخمی شده است که به بیمارستانی خارج از زندان منتقل شده است.

در صورت یورش گارد به درون سالن می تواند به یک فاجعه در این زندان تبدیل شود و احتمالا سرکوبگران با گسیل گسترده نیرو به این سالن قصد کشتاری مشابه با چند سال پیش در زندان را دارند.

سایر سالنهای واحد ۲ در تدارک یک اعتصاب غذای گسترده در سطح زندان هستند و اعلام کرده اند در صورت تهاجم به همبندیانش در سالن ۳ آنها به دفاع از خود خواهند پرداخت.

اسمی تعدادی از زندانیان که تا به حال به سلولهای انفرادی منتقل شده اند عبارتند از:

۱ـ محمد بهری ۴۰ ساله که ۳ سال در سالن ۳ واحد۲ زندان کرج زندانی می باشد

۲ـ رحمت الله زاهدانی ۳۵ ساله از سالن ۳ واحد ۲ زندان قزل حصار کرج

۳ـ علی قهرمانی از سالن ۳ واحد ۲ زندان قزل حصار

در ضمن ۳ نفر دیگر نیز از سالن ۱ واحد ۲ زندان قزل حصار به سلولهای انفرادی جهت اجرای حکم ضدبشری اعدام منتقل شده اند.

در حال حاضر گارد زندان یورش گسترده ای را به سالن آغاز کرده است و زندانیان به دفاع از خویش برخواسته اند و درگیری شدید بین گارد و زندانیان در حال جریان است. جزئیات یورش وحشیانه و خونین متعاقبا به اطلاع عموم خواهد رسید.

لذا از تمامی انساندوستان خواستار اعتراض به این جنایتها و ممانعت از کشتار گسترده زندانیان در زندان قزل حصار کرج هستیم.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، نسبت به کشتار گسترده زندانیان بی دفاع هشدار می دهد و از دبیر کل و سایر مراجع بین الملل خواستار دخالت برای نجات جان زندانیان بی دفاع در زندان قزل حصار کرج می باشد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۳۱ فروردین ۱۳۹۳ برابر با۲۰ آوریل ۲۰۱۴

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

مطلب قبلیتارانتینو هنوز روی «هشت نفرت‌انگیز» کار می‌کند
مطلب بعدیاعطای عالی ترین نشان تحقیقاتی دولت آمریکا به محقق ایرانی
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...