معمای صحرای شیلی حل شد

1
603

صحرای آتاکامای شیلی در دل خود نشانه‌هایی بزرگ و نقاشی‌گونه دارد که توضیح دقیقی درباره چگونگی ایجاد آنها وجود ندارد.

 صدها تصویر در بستر این صحرا در حد فاصل شهر‌های آنتوفوگاستا و آریکا در ابعادی از ۱۰ متر تا ۳۰۰ متر وجود دارند. براساس گزارش خبرگزاری EFE اسپانیا، باستان‌شناسان شیلیایی نظریه‌های عجیبی را که برای توضیح وجود این نقاشی‌ها در صحرای آتاکاما وجود دارند، رد کرده‌اند.

برای مثال گفته می‌شود این آثار توسط مریخی‌هایی کشیده شده‌اند که به زمین سفر کرده‌اند، یا اینکه فینیقی‌ها سه هزار سال پیش درحالی که مسیرشان به صحرای شیلی افتاده آنها را ترسیم کرده‌اند.

011

به گفته باستان شناسان، این تصاویر نوعی هنر سنگی هستند که با مسیرهای کاروان‌های باستانی در ارتباطند، کاروانیان در حین عبور از مسیرهای مختلف این آثار را برای نشانگذاری مسیر و ثبت هویت خود ایجاد می‌کرده‌اند.

39d2f679f377

براساس گزارش همشهری به نقل از NBC،به گفته باستان‌شناسان این آثار قرن‌ها پیش و به واسطه برداشتن لایه‌های تیره سنگ‌ها و آشکار ساختن بخش‌های روشن‌تر، و یا چینش سنگ‌ها روی یکدیگر  ایجاد شده‌اند و خشک بودن غیرقابل تصور این کویر باعث شده تا این آثار تاکنون سالم باقی بمانند.

palpa_02_big

این تصاویر احتمالا به عنوان نشانه مسیر مورد استفاده قرار می‌گرفته‌آند، زیرا بیشتر آنها در فواصلی دور از اقامتگاه‌ها ایجاد شده‌اند.

www.abovetopsecret.com

www.abovetopsecret.com

www.chilecallcenter.com

 

یک دیدگاه

  1. تاکنون فرضیه های زیادی درمورداین تصاویر توسط،نظریه پردازان بنام عنوان شد که ازصحت و سقم آن نمیتوان اطمینان کامل داشت ، ولی در شگفت انگیز بودن آن هیچ شکی نیست ، به همین خاطر احتمالا دلیل واقعی آن باید بسیار برای انسان شگفت آورتر باشد، چون درآن محدوده وکشورهای مجاور ، کشفیات عجیبی رویت شد. مثل پیدا شدن نقاشی هایی ، حک شده بردیواره های ، غارهایی در، کشور پرو، که مربوط میشوند به پنج هزار سال پیش ،واین نقشها، موجوداتی شبیه انسان رابا کلاه، فضایی نشان میدهد. حال حدس بزنید انسان آنزمان چگونه توانسته چنین نقشی حک کند اگربگوییم تصورکرده که بسیارخنده داراست پس فقط بادیدن میتوانسته چنین چیزی را بکشد مثل تمام آن حیواناتی راکه میدیده وبردیوارغارحک میکرد. یکی دیگرازعجایب منطقه دانش بسیاردقیق قوم مایا درستاره شناسی وچه بسی علوم دیگر که ماازآن اطلاع زیاد نداریم .درضمن اعتقاد راسخ آن قوم به برگشت خدایان ونجات توسط آنها خودجای بحث دارد. اینها همه گوشه اندک ازدریای بیکران عجایب این منطقه ، پرشگفت ، هستند ، که باعث شده پدیده های موجود ، درآن محدوده بزرگ را به راحتی نشود منشاء آنرا حدس زد. ولی مطمعنا این مجهولات روزی روشن وآشکار خواهد شد .

Comments are closed.