معرفی ۱۰ بازیگر پولساز جهان

0
259

وین دیزل با کنار زدن همبازی خود در «سریع و خشمگین» حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار به حساب استودیوهای هالیوودی واریز کرد و پولسازترین بازیگر سینمای جهان در سال ۲۰۱۷ شد.

 ستاره ۵۰ ساله هالیوودی که در فهرست ۱۰ بازیگر پولساز سینمای جهان صدرنشین است، در سال رو به پایان دو فیلم روی پرده داشت؛ یکی سومین فیلم از مجموعه «تریپل ایکس» که با نام «بازگشت زندر کیج» به نمایش درآمد و ۳۴۶ میلیون دلار در دنیا فروخت. بر اساس گزارش فوربس، فیلم دوم دیزل هشتمین قسمت از «سریع و خشمگین» با نام «سرنوشت خشمگین» بود که یک میلیارد و ۲۳۶ میلیون به حساب استودیو یونیورسال واریز کرد.

هیجان‌انگیزترین فیلم‌های پرهزینه در گیشه ۲۰۱۸

به این ترتیب، دیزل با یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار بالاتر از دواین «راک» جانسن ایستاد که با یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در رده دوم قرار دارد. ستاره عضلانی و ۴۵ ساله که همچنان «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» را روی پرده دارد، با «گارد ساحلی» یک شکست سخت را هم تجربه کرد. این فیلم راک تنها ۱۷۸ میلیون دلار در گیشه فروخت. هر چند «سرنوشت خشمگین» توانست آن ناکامی را جبران کند.

رتبه‌های سوم و چهارم جدول پولسازترین‌های سینما به ستاره‌های زن اختصاص دارد؛ گیل گدوت با «زن شگفت‌انگیز» و «لیگ عدالت» یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلاری شد و اما واتسن هم که سرانجام از نقش خود در مجموعه «هری پاتر» بیرون آمد، با «دیو و دلبر» یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار به دست آورد. در فاصله کمتر از سه روز تا ورود به سال ۲۰۱۸، بازسازی نسخه کارتونی «دیو و دلبر» پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۱۷ است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تلگراف،جانی دپ با یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار، دیزی ریدلی با یک میلیارد و ۸۰ میلیون دلار، تام هالند با ۸۸۸ میلیون دلار، کریس پرت با ۸۶۴ میلیون دلار، کریس همزورث با ۸۴۵ میلیون دلار و جان بویگا با ۸۱۵ میلیون دلار در رده‌های پنجم تا دهم جدول سالانه نشریه اقتصادی فوربس قرار دارند. در رده‌بندی پولسازترین بازیگران سینما صداپیشگی در انیمیشن‌ها و نقش‌های فرعی در نظر گرفته نشده است.