معرفی نامزدهای جوایز انجمن تهیه‌کنندگان فیلم آمریکا

0
118

انجمن تهیه کنندگان آمریکا اسامی فیلم های منتخب خود برای سال ۲۰۱۴ را معرفی کرد.

 بیست و ششمین دوره جوایز سالانه انجمن تهیه ‌کنندگان آمریکا (PGA) اسامی نامزدهای خود را در بخش‌ بهترین فیلم‌های سینمایی، انیمیشن و آثار تلویزیونی اعلام کرد.

«مرد پرنده ای» ساخته آلخاندرو گونزالس ایناریتو، «بچگی» ساخته ریچارد لینک‌لیتر، «نظریه همه چیز» ساخته جیمز مارش، «شکارچی روباه» ساخته بنت همر، «دختر رفته» ساخته دیوید فینچر، «تک‌تیرانداز آمریکایی» ساخته کلینت ایستوود، «هتل بزرگ بوداپست» ساخته وس اندرسن، «بازی تقلید» ساخته مورتن تیلدوم، «شب‌خیز» ساخته دن گیلروی، و «ضربه شلاق» ساخته دامین شازل نامزدهای بخش‌ فیلم‌ سینمایی برای دریافت جایزه داریل اف. زانوک هستند.

در میان این فهرست مشاهده نشدن فیلم هایی چون «شکسته نشده» ساخته آنجلینا جولی، «درون جنگل» ساخته راب مارشال، «سلما» ساخته آوا دوورنی می تواند غافلگیر کننده باشد.

سال پیش آلفونسو کوارون و دیوید هیمن تهیه ‌کنندگان فیلم «جاذبه» و آنتونی کاتاگاس، جرمی کلاینر، استیو مک‌کویین، برد پیت و دد گاردنر تهیه‌کنندگان «۱۲ سال یک برده» جایزه داریل اف. زانوک را برای اولین بار به صورت مشترک دریافت کردند و در نهایت اسکار فیلم «۱۲ سال بردگی» را برگزید. از ۲۵ برنده قبلی انجمن تهیه‌کنندگان ۱۸ برنده، اسکار بهترین فیلم را هم برده‌‌اند.

این در حالی است که تقریبا تمامی تهیه‌کنندگان عضو آکادمی اسکار عضو انجمن تهیه‌کنندگان نیز هستند.

در بخش بهترین انیمشن سال نیز نامزدهای انجمن تهیه ‌کنندگان عبارت هستند از «قهرمان بزرگ ۶»، «کتاب زندگی»، «غول های جعبه ‌ای»، «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید ۲» و «فیلم لگو».

سال پیش «یخ‌زده» و کمپانی دیسنی به عنوان تهیه کننده آن، منتخب این انجمن بود و در نهایت به عنوان برنده اسکار نیز انتخاب شد.

«داستان وحشت آمریکایی» تولید شبکه اف‌ایکس، «فارگو» تولید اف‌ایکس، «قلب طبیعی» تولید اچ‌بی‌او، «روزولت: یک تاریخ شخصی» تولید پی‌.بی.‌اس و «شرلوک» تولید پی.‌بی.‌اس به عنوان نامزدهای بخش تلویزیونی انتخاب شدند.

این در حالی است که انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا به تازگی کمپانی پلن بی انترتینمنت برد پیت را به عنوان دریافت‌کننده جایزه بینش سال ۲۰۱۵ خود انتخاب کرد. این کمپانی فیلم «۱۲ سال بردگی» را تهیه کرد که برنده جایزه اسکار بهترین فیلم سال گذشته شد و همچنین فیلم «سلما» را ساخته که در فصل جوایز امسال از رقبای جدی است.

به گزارش مهر به نقل از ددلاین، سه برنده این جوایز به انتخاب نزدیک به ۶ هزار عضو این انجمن انتخاب می شوند تا جوایز خود را در بیست و ششمین مراسم سالانه جوایز انجمن منتقدان دریافت کنند. این مراسم روز بیست و چهارم ماه ژانویه در سنتوری پلازای هایات ریجنسی برگزار می‌شود.