معرفی نامزدهای انجمن کارگردانان آمریکا

0
152

پنج کارگردان به عنوان نامزدهای جوایز انجمن کارگردانان آمریکا در سال ۲۰۱۶ معرفی شدند.

 نامزدهای شصت‌و‌هشتمین دوره جوایز مهم انجمن کارگردانان آمریکا در حالی اعلام شد که «الخاندرو گونزالز ایناریتو» و «ریدلی اسکات» برندگان جوایز «گلدن گلوب» در میان نامزدها دیده می‌شوند.

«ایناریتو» که یکشنبه شب با فیلم «بازگشته» جایزه بهترین فیلم و کارگردانی جوایز گلدن گلوب را از آن خود کرد، در کنار «تام مک کارتی» کارگردان فیلم تحسین شده «افشاگر»،«ریدلی اسکات» کارگردان فیلم فضایی و سه بعدی «مریخی»، «جورج میلر» استرالیایی برای فیلم «مکس دیوانه:جاده خشم» و «آدام مک‌کی» سازنده کمدی موفق «کمبود بزرگ» پنج نامزد جوایز انجمن کارگردانان آمریکا را تشکیل می‌دهند.

از مهمترین غایبان در میان نامزدهای امسال این جایزه مهم سینمایی می‌توان به «تاد هینز» کارگردان فیلم «کارول» و «لنی آبراهامسون» کارگردان فیلم «اتاق» اشاره کرد.

جوایز انجمن کارگردانان آمریکا یکی از بهترین پیش‌بینی‌کننده‌های جوایز اسکار است که سال گذشته جایزه خود را به «ایناریتو» برای ساخت فیلم «مرد پرنده» اعطاء کرد، کارگردانان مکزیکی که با همین فیلم جایزه اسکار را نیز از آن خود کرد.

«ایناریتو» پیش از این نیز یک بار دیگر برای فیلم «بابل» در سال ۲۰۰۹ نامزد جایزه انجمن کارگردانان آمریکا شده بود.

«ریدلی اسکات» نیز که امسال با فیلم «مریخی» در میان نامزدها دیده می‌شود پیش از این سه بار با فیلم‌های «تلما و لوئیس» (۱۹۹۲)، «گلادیاتور (۲۰۰۱) و «سقوط شاهین سیاه» (۲۰۰۲) نامزد این جایزه معتبر سینمایی شده بود.

«مک کارتی»، «مک کی» و «میلر» برای اولین بار نام خود را در میان نامزدهای جوایز «DGA» می‌بینند.

به گزارش ایسنا؛ مراسم اعطای جوایز شصت و هشتمین دوره جوایز انجمن کارگردانان آمریکا روز ششم فوریه در لس آنجلس برگزار می‌شود.