معرفی اگزواسکلتون «سرباز آینده» روسیه

0
642

در نمایشگاه «آرمیا-۲۰۱۸» پوشش محافظ خارجی سرباز آینده معرفی شد.
پژوهشکده تحقیقاتی —علمی ماشین آلات دقیق که جزئی از «روس تخ» روسیه است اگزواسکلتونی از پلاستیک فیبر کربن ساخته است که حرکت سرباز با باری تا ۵۰ کیلوگرم را ممکن می سازد. این اگزواسکلتون در عملیات جنگی مورد آزمایش قرار گرفته است.

این طرح برای نخستین بار در نمایشگاه نظامی —فنی «آرمیا-۲۰۱۸» معرفی شد.

اگزواسکلتون رباتی است که به وسیله یک انسان پوشیده شده و ضمن ایجاد یک پوشش محافظ برای بدن فرد می تواند با افزایش قدرت و مقاومت عضلات، فرد را در حرکت ها، مانورها و همچنین حمل و جابجایی بارها کمک نماید.

2

بهترین نوع لباس نظامی تمام رباتیک در سال ۲۰۱۷ اولین بار توسط دانشگاه ملی تکنولوژی مسکو برای نیروهای روسی که  مجهز به سیستم‌های کمک حرکتی، کلاه هوشمند و واقعیت افزوده را معرفی کرد. این لباس درحقیقت یک اگزواسکلتون یا لایه خارجی است که قدرت و استقامت بالایی دارد.

این طرح دارای کلاه محافظ برای حفاظت از سر و صورت در کنار زره‌ای پیشرفته برای پوشاندن بدن است.اسکلت خارجی الکتریکی نیز از دیگر ادوات تعبیه شده در این لباس است که به‌منظور افزایش استقامت و کارایی سربازان در میدان نبرد بکار گرفته شده است. کلاه آن نیز دارای دوربین دید در شب، سیم‌کشی‌های مربوط به سیستم رادیویی و یک لامپ کوچک (برای نقشه خوانی و یا بررسی تفنگ است.

3

به گزارش اسپوتنیک، لباس رزمی آینده ارتش روسیه توسط «موسسه پژوهشی مرکزی برای ساخت ماشین آلات دقیق» موسوم به “TsNIIMash” توسعه یافته است که نهادی دولتی و مسئول طراحی جنگ افزار و همچنین بزرگ‌ترین تامین کننده نظامی ارتش این کشور است.