معاون وزیر تعاون: ۹۲۰۰ کودک تهرانی به مدرسه نمی‌روند

0
97

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نقش داده‌های پایگاه اطلاعاتی رفاه در ایجاد تحول در عرصه سیاست‌گذاری اجتماعی گفت: امسال بر اساس جمع‌بندی اطلاعات به این نتیجه رسیدیم که ۹۲۰۰ کودک تهرانی به مدرسه نمی‌روند.

به گزارش ایسنا، احمد میدری در جشنواره نیکوکارآفرین که در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد با بیان اینکه هدف از این همایش این بود که در درجه اول در جشنواره‌ای با معیار عینی مشخص از کارآفرینان تقدیر کنیم، گفت: ما تلاش می‌کنیم به سمت سیاست‌گذاری مبتنی بر داده‌های عینی حرکت کنیم و در حال تعمیم این کار در حوزه های مختلف هستیم.

وی افزود: به عنوان نمونه امسال از جمع‌آوری داده‌ها به این جمع‌بندی رسیدیم که ۹۲۰۰ کودک در تهران به مدرسه نمی‌روند. شماره تماس سرپرستان این کودکان را پیدا کردیم و با آنها تماس گرفتیم تا علت را جویا شویم که چرا فرزندانشان به مدرسه نمی‌روند و این اقدام ماندگار بود و خانواده‌ها قدردانی می‌کردند که برای حکومت این امر مهم است.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در روند بررسی‌ها دریافتیم که ۶۷ درصد این کودکان تهرانی، ایرانی نیستند و از طریق سفارت‌ها شناسنامه ایرانی گرفته‌اند ولی در استان‌های مرزی اینگونه نیست و داستان کاملا متفاوت است.

به گفته وی با کمک آموزش و پرورش با موسساتی همکاری‌هایی شده تا بتوان امکان ادامه تحصیل کودکانی که به مدرسه نمی‌روند را فراهم کرد.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تشکیل پایگاه اطلاعات ایرانیان اشاره کرد و گفت: این پایگاه اطلاعاتی می‌تواند یک تحول عظیم در سیاست‌گذاری ایجاد کند که همه امور از درمان گرفته تا مهاجرت را در بر می‌گیرد.

مطلب قبلیکند و کاو ۲۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
مطلب بعدیآغاز فیلمبرداری «دست‌نیافتنی‌ها»
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...