معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا: اعمال تحریم‌ها برای جمهوری اسلامی گران تمام خواهد شد

0
137

معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا در امور اطلاعات مالی و تروریسم می‌گوید تحریم‌های ایالات متحده برای جمهوری اسلامی گران تمام خواهد شد.

سیگال مَندِلکِر که به همراه استیون منوشن وزیر خزانه داری آمریکا به اسرائیل سفر کرده است، به وبسایت «گلوبز» اسرائیل گفت که ایالات متحده انتظار دارد با اعمال تحریم‌ها خرید نفت جمهوری اسلامی توسط کشورهای خارجی به اندازه قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کند.

به گفته خانم مندلکر، از آنجا که اقتصاد جمهوری اسلامی به درآمدهای نفتی آن کشور وابسته است، تحریم‌های جدید تاثیر وسیعی بر آن کشور خواهد گذاشت و در ادامه اضافه کرد که این تاثیرها در ماه‌های اخیر با سیر نزولی ارزش ریال در بازار سیاه ارز جمهوری اسلامی خود را نشان داده است.

سیگال مندلکر و اداره اطلاعات مالی و تروریسم وزارت خزانه‌داری آمریکا نظارت بر اعمال و عملکرد تحریم‌های اقتصادی و مالی ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی را برعهده دارد.

استیون منوشن وزیر خزانه‌داری آمریکا که روز یکشنبه در آغاز سفرش به شش کشور خاورمیانه وارد اسرائیل شد، گفت: هدف از این سفر تبادل نظر برای اعمال تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی است تا هرگز نتواند به سلاح اتمی دسترسی پیدا کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ۱۸ اردیبهشت ماه، با این استدلال که جمهوری اسلامی روح برجام را نقض می‌کند، اعلام کرد واشنگتن از آن خارج می‌شود و تحریم‌هایی که پس از اجرای برجام لغو شده بودند را بار دیگر علیه جمهوری اسلامی اعمال می‌کند.

دور اول تحریم‌های آمریکا ۱۶ مرداد بازگشتند و دور دوم قرار است ۱۴ آبان اجرایی شوند.

با بازگشت بخش نخست تحریم‌ها، خرید دلار آمریکا توسط دولت جمهوری اسلامی، تجارت فلزات گرانبها و برخی فلزات خام یا نیمه ساخته مانند آلومینیوم و فولاد به ایران، و برخی داد و ستدهای مالی جمهوری اسلامی مشمول تحریم شد.

به گزارش صدای آمریکا؛دور دوم تحریم‌ها، صادرات نفت و گاز، و داد و ستد مالی با بانک مرکزی جمهوری اسلامی را هدف می‌گیرد.