مظنون بمب گذاری منچستر: سلمان عابدی، ۲۲ ساله و لیبی تبار

0
161

تحقیقات درباره انفجار در سالن کنسرتی در شهر منچستر در روز سه شنبه ادامه یافت. پلیس بریتانیا فرد بمبگذار را سلمان عابدی ۲۲ ساله شناسایی کرده است. مدارک حاکی است که عابدی در خانه ای در حومه منچستر ساکن بود.

به نوشته نشریه بریتانیایی تلگراف، عابدی در سال ۱۹۹۴ در منچستر متولد شد. او فرزند سوم خانواده ای چهار فرزندی بود که رژیم معمر قذافی در لیبی را ترک کرده و در بریتانیا پناهنده شدند.

آنان ده سال گذشته در حومه جنوبی منچستر ساکن بودند و قبل از آن در لندن زندگی می کردند. پدر و مادر خانواده هر دو متولد لیبی هستند و سه پسر و یک دختر داشتند.

با آن که داعش مسئولیت انفجار انتحاری شامگاه دوشنبه در شهر منچستر در شمال بریتانیا را برعهده گرفته اما ماموران ارشد امنیتی آمریکایی گفتند این ادعا قابل تایید نیست. پلیس یک جوان ۲۳ ساله را در ارتباط با این حمله بازداشت کرده است.

ترزا می نخست وزیر بریتانیا و پلیس این کشور گفته اند که فرد بمب گذار در جریان انفجار کشته شد.

انفجار در کنسرت خواننده و بازیگر آمریکایی آریانا گرانده، شامگاه دوشنبه در منچستر آرِنا، یکی از بزرگترین سالن های کنسرت سرپوشیده جهان رخ داد. مخاطبان این کنسرت نوجوانان بودند و خبرگزاری آسوشیتدپرس می گوید یک دختربچه هشت ساله جوانترین قربانی انفجار بود.

به گزارش صدای آمریکا؛ این انفجار ۲۲ نفر را به کشتن داد و ده ها نفر را مجروح کرد.