مظنون اصلی حمله بارسلون توسط پلیس اسپانیا کشته شد

0
128

پس از حملات تروریستی در بارسلون، پلیس اسپانیا روز دوشنبه مظنون اصلی حمله بارسلون را با شلیک گلوله از پای درآورد. این مرد راننده خودروی باری در شهر بارسلون اسپانیا بود که به جمعیت زد.

پلیس اسپانیا که در پی مظنون اصلی حمله بارسلون بود، مردی را به ضرب گلوله از پای درآورد که گفته می‌شود با خود کمربند انتحاری حمل می‌کرده است. مسئولان پلیس ایالت کاتالوینا تایید کرده‌اند که فرد کشته شده، مسئول اصلی عملیات تروریستی در شهر بارسلون است.

پلیس اسپانیا در پیامی توییتری اعلام کرده که دستگاه‌های کامپیوتری اکنون مشغول تحقیق در این باره هستند که آیا کمربند این مرد ۲۲ ساله کمربند انتحاری واقعی بوده یا نه. رسانه‌های اسپانیا نوشته‌اند که این فرد فریاد “الله اکبر” می‌زده است.

یونس ابویعقوب، مظنون اصلی مراکشی حمله بارسلون، یک خودروی باری را در یکی از خیابان‌های مرکزی شهر بارسلون اسپانیا به جمعیت زد. در این حمله دست‌کم ۱۳ نفر کشته و بیش از ۵۰ نفر زخمی شدند.

یونس ابویعقوب سپس مردی را کشت تا بتواند خودروی او را تصاحب کرده و بگریزد. پلیس سراسر اروپا از آن زمان در پی این مهاجم تروریست است. پلیس اسپانیا بر این نظر است که این فرد یکی از اعضای گروهی ۱۲ نفره بوده که برنامه‌های تروریستی وسیعی را در اسپانیا در دست اجرا داشته ‌است.

به گزارش دویچه وله؛ پنج نفر از این تروریست‌ها پنجشنبه شب (۱۷ اوت/ ۲۶ مرداد) در شهر ساحلی کمبریلز در درگیری با ماموران پلیس کشته شدند. مهاجمان به درون خودرویی رفته و با آن به مردم شهر می‌زدند. یک زن در پی این حمله مهاجمان کشته شد.