مصادره ویلاها و آپارتمان‌های لوکس توسط حزب الله لبنان در سوریه

0
226

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه علاوه بر خرید و فروش غیر قانونی خانه‌های سوری‌ها، توقیف و مصادره آپارتمان‌ها و ویلاهای لوکس در منطقه «بلدان» و مناطق نزدیک آن همچنان ادامه دارد.

طبق این گزارش بیش از ۳۱۵ واحد مسکونی و تعدادی آپارتمان توسط حزب‌الله لبنان مصادره و به شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی که در سوریه مستقر هستند، واگذار شده است.

گفتنی است که حومه دمشق بویژه شهر مضایا، در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ شاهد نبردها و جنگ‌های سنگینی بوده است. این مناطق برای چند سال در محاصره نیروهای اسد و حزب‌الله لبنان و دیگر شبه‌نظامیان فرقه‌گرا بود و مردم آن رنج گرسنگی و بمباران‌های بی‌رحمانه با بشکه‌های آتش‌زا از سوی ارتش اسد را چشیده‌اند تا بالاخره مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شدند.

العربیه به نقل از دیدبان حقوق بشر سوریه نوشت؛ اهالی شهر مضایا در مرز سوریه و لبنان که مورد هجوم و محاصره شبه نظامیان حزب الله و نیروهای وابسته به رژیم سوریه بودند، در سال ۲۰۱۷ طی توافقی میان حزب‌الله لبنان و جبهه «النصره» به طور کلی از این شهر هجرت کرده و نیروهای شبه‌نظامی وابسته به جمهوری اسلامی و حزب‌الله لبنان جای آنها را اشغال کردند.

در اوایل سال ۲۰۲۰، درگیری مسلحانه و خشونت‌باری در شهر فلیطه در غرب قلمون میان اعضای مسلح حزب‌الله لبنان از یک سو و نیروهای «دفاع ملی» وابسته به رژیم سوریه، از سوی دیگر به وقوع پیوست. این درگیری‌ها بر سر تقسیم درآمد حاصل از قاچاق مواد مخدر بین رهبران آنها بوده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید