مشروح برنامه ۳ اسفند نود

0
143

برنامه سوم اسفند نود با محوریت بررسی هفته بیست و یکم رقابت های لیگ برتر و قهرمانی تیم ملی فوتسال در جام ملت های آسیا ساعت ۲۲:۳۷ دوشنبه از شبکه سه آغاز شد.

عادل فردوسی پور گفت سه ساعت در خدمت شما خواهیم بود و اتفاقاتی که هفته گذشته در فوتبال و فوتسال کشور افتاده را بررسی می کنیم و نمایش فوق العاده تیم ملی فوتسال در جام ملت های آسیا را هم تبریک می گوییم.

سوال مسابقه نظرسنجی درباره انتخاب بهترین گل دو ماه اخیر پخش شد که یک گل از فوتسال و یک گل از فوتبال بانوان هم میان آنها بود. عادل فردوسی پور گفت تلاش می کنیم به فوتبال و فوتسال بانوان هم اهمیت دهیم چون حق طبیعی آنهاست و باتوجه به اینکه دسترسی به تصاویر بازی آنها مشکل تر است از آنها می خواهیم فیلم گل های خوبی که زده می شود را برای ما ارسال کنند.

 کلیپی از خلاصه آنچه در برنامه امشب نود خواهیم دید پخش شد که شامل بخش های زیر بود:

– قهرمانی تیم ملی فوتسال و گفتگوی زنده با سرمربی و برترین و ارزشمندترین بازیکن جام
– بازگشت استقلال به پیروزی بعد از دو ماه در روزی که ورزشگاه آبی شد
– گزارش اختصاصی از اردوی ذوب آهن در قطر و مصاحبه با جواد نکونام
– تکرار سناریوی عوض کردن برد با مساوی پرسپولیس در لحظات پایانی

سرمربی تیم ملی فوتسال، اولین میهمان حضوری
ابتدا گزارشی از عملکرد تیم ملی فوتسال پخش شد و سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی با حضور در استودیو، به تشریح عملکرد تیم ملی پرداخت. وی پاس ندادن حسین طیبی در مسابقات جام ملتها به خاطر رسیدن به عنوان آقای گلی را رد کرد و گفت که همه در خدمت تیم ملی بوده اند. ناظم الشریعه همچنین درباره کم بازی دادن به علیرضا وفایی گفت: فوتسال وفایی تکنیک خالص است ولی در تیم ملی بیشتر به کار گروهی می پردازیم.

واکنش بازیکنان تیم ملی فوتسال به پاس ندادن
بعد از پخش چند مسابقه لیگ برتری و بررسی صحنه های مشکوک، حسین طیبی و علی اصغر حسن زاده دو بازیکن تیم ملی در نود حضور یافتند.

طیبی با اشاره به دوران ابتدایی بازیگری اش گفت: تا پیش از حضورم در فوتسال، در پست هافبک وسط بازی می کردم. در این پست معمولا پاس هم می‌دادم و اینطور هم که می گویید نبوده که پاس ندهم!

پاس ندادن طیبی و حسن زاده سوژه فردوسی پور بود که با شوخی و خنده این شائبه را از این دو بازیکن پرسید. طیبی در این خصوص، گفت: اگر بشود و در موقعیت صد درصد باشک، قطعا پاس می ‌دهم.

طیبی در ادامه به شوخی انگشت اتهام را سمت مجری برنامه نود گرفت و گفت: در ضمن شنیده ام شما هم وقتی بازی می کنید پاس نمی دهید!

حسن زاده هم گفت: من شخصا عاشق پاس گل دادن هستم و اصلا اینطور که می گویید نیست.

نکونام: امیدوارم یک روز دنبال کی‌روش نگردیم
در ادامه صحبتهای جواد نکونام که در تمرین ذوب آهن قبل از بازی با لخویا حضور یافته بود، پخش شد. نکونام در خصوص تیم لخویا گفت:  ذوب آهن بازی سختی با لخویا دارد. آنها در لیگ قطر شرایط خوبی دارند. امیدوارم اتفاق خوبی در این بازی برای ذوب آهن رخ بدهد.

هافبک پیشین سایپا درباره اینکه چه شد یکباره از العربی سردرآورد و توانست در این تیم احیا شود، گفت: بحث دوباره احیا شدن نیست. در ایران تمام صحبتها خط و خط دهی است. یک روز همه چیز را می گویم. نه احیاشدنی در کار هست، نه سقوط و نه چیز دیگری. جواد نکونام همانی هست که بود. هیچکس نمی تواند سر مرا کلاه بگذارد. در چند سالی که بازی کرده ام همه چیز را یاد گرفته ام.

نکونام درباره شرایطی که برای کارلوس کی روش ایجاد شده است، تصریح کرد: فقط می گویم امیدوارم روزی نشود که مثل زمانی که برانکو ایوانکوویچ از تیم ملی رفت، همه دنبال کی روش بگردیم.

افشاگری تارتار درباره یک مربی متمول!
بخش پایانی برنامه نود به صحبتهای سرمربی برکنارشده راه آهن اختصاص داشت. مهدی تارتار درباره برکناری اش از سرمربیگری تیم راه آهن گفت: می دانستم شرایط راه آهن خوب نیست و در فصل یارگیری خوب کار نکرده بود. در نقل و انتقالات نیم فصل هم چند بازیکن از دست دادیم و فقط توانستیم محسن فروزان را جذب کنیم. پس به ناچار سراغ بازیکنان لیگ دسته اول و دوم رفتیم.

وی درباره جذب بازیکن خارجی تاکید کرد: من در پستهای مختلف اعلام نیاز کرده بودم که این بازیکن قبرسی را بدون هماهنگی من آوردند. البته روز آخر نقل و انتقالات بود که او را جذب کردند و در دو بازی هم از او استفاده کردیم ولی به خاطر مسائل اخلاقی و اعتراض به تعویض در بازی با صبا، او را کنار گذاشتم.

سرمربی پیشین راه آهن ادامه داد: خوشحالم در حیطه کاری ام اجازه دخالت ندادم. البته یکی از دستیاران ما را به راه آهن آوردند تا مشکلات مالی حل  شود.

تارتار درباره اینکه آیا منظورش فرشاد کرمی است، گفت: من اسم نمی آورم. آن شخص دوست دارد اسمش در این برنامه برده شود. من او را قبل از بازی با ملوان او را کنار گذاشتم. یک توصیه هم به مربیان جوان و متمول دارم. آنها همیشه باید دنبال این باشند که از راه درست بالا بروند و سالم کار کنند. با زحمت کشیدن در فوتبال مطرح شوند نه جور دیگری.

فرشاد کرمی هم پشت خط برنامه نود آمد و ضمن رد ادعای تارتار تاکید کرد که به خاطر توانایی های فنی در کادر فنی راه آهن حضور داشته است. دقایقی بعد تارتار در واکنش به اینکه آیا به خاطر برکناری فرشاد کرمی از سمت خود برکنار شده است یا خیر، گفت: مطمئنا اینطور است. بعد از اینکه ایشان را کنار گذاشتم این تصمیم در مورد آینده ام گرفته شد. کرمی هم در واکنش گفت: اگر چنین نفوذی در باشگاه راه آهن داشتم در ابتدای فصل سرمربی راه آهن می شدم.

گل نوراللهی بهترین گل دو ماه اخیر

با پخش آخرین آمار نظرسنجی برنامه این هفته نود ساعت ۱:۳۸ بامداد به پایان رسید. در پایان با شرکت یک میلیون و ۴۵۸ هزار نفر گل احمد نورالهی به سایپا با ۴۱،۳ درصد آرا بهترین گل دو ماه اخیر انتخاب شد و پس از آن گل سجاد شهباززاده با ۲۴،۸ ، گل الهام فرهمند با ۱۶،۲ و گل علیرضا وفایی با ۱۱،۲ درصد دوم تا چهارم شدند.