مشارکت دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بازسازی عتبات عالیات

0
121

توافق نامه همکاری دانشگاه امیرکبیر و ستاد بازسازی عتبات عالیات به منظور ارائه خدمات فنی و مهندسی در قالب طراحی، نظارت عالیه و مشاوره در خصوص پروژه های این ستاد در کشور عراق امضا شد.

 

 بر اساس این توافق نامه که به امضای رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات و رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر رسید، ارائه خدمات فنی و مهندسی در قالب طراحی، نظارت عالیه، مشاوره و ارائه خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی درخصوص پروژه های ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرهای مقدس نجف اشرف، کربلای معلی، کاظمین و سامرا به دانشگاه صنعتی امیرکبیر واگذار شده است.

برگزاری کارگاه های آموزشی و تخصصی برای نیروهای شاغل در پروژه ها و طرح های عتبات عالیات، ارائه برنامه های آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی برای نیروهای معرفی شده از سوی ستاد بر اساس ضوابط و معیارهای دانشگاه صنعتی امیرکبیر از مفاد این تفاهم نامه است.

همچنین براساس این تفاهم نامه، انجام مطالعات امکان سنجی، طراحی، نظارت، همکاری در اجرای طرح های عمرانی، صنعتی و زیست محیطی مورد نظر عتبات عالیات نظیر احداث ابنیه زیارتی و غیر زیارتی، خط راه آهن، فرودگاه، بیمارستان، صنایع نساجی، صنایع بازیافت و طرح های مشابه از جمله خدماتی است که از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارائه خواهد شد.

برمبنای این توافق، امکان استفاده از امکانات کتابخانه، آزمایشگاهی و کارگاهی دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه فراهم شده و کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای ارائه مجموعه طرح ها، مقالات، مستندات مربوط به فعالیت های ستاد بازسازی عتبات آمادگی خواهد داشت.

برگزاری همایش های دانشگاهی و تلاش برای جلب همکاری بیشتر و هدفمند دیگر دانشگاه های برتر کشور در حوزه فنی و مهندسی از دیگر خدمات قابل ارائه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای این توافق نامه است.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این توافق نامه متعهد شد نسبت به تامین نیروی فنی مورد نیاز ستاد، برنامه ریزی برای ارائه خدمات فنی و مهندسی پروژه ها بر اساس درخواست معاونت فنی مهندسی ستاد و اعزام نیروهای متخصص و مورد نیاز طرح های ستاد بازسازی عتبات عالیات اقدام کند.

از جمله تعهدات ستاد بازسازی عتبات عالیات در این توافق نامه می توان به ارائه اطلاعات موردنیاز به دانشگاه، هماهنگی های لازم برای اعزام نماینده و استادان دانشگاه به عراق، پشتیبانی فنی لازم و اختصاص یک دفتر به دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نجف اشرف برای تشکیل جلسات و پیگیری امور محوله اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ،این توافق نامه به مدت سه سال اعتبار خواهد داشت و پس از اتمام قرارداد، با توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود.