مستند گابریل کارسیا مارکز به زودی روی پرده می‌رود

0
338

یک فیلم مستند که بر مبنای زندگی گابریل گارسیا مارکز نویسنده فقید و برجسته کلمبیایی ساخته شده، به زودی در آمریکا اکران می‌شود.

 فیلم «گابو: خالق گابریل گارسیا مارکز» از سوی ایکاروس فیلمز در آمریکای شمالی به نمایش در می‌آید.

این فیلم تصویرگر زندگی این نویسنده برنده جایزه ادبی نوبل است که سال پیش در ۸۷ سالگی درگذشت. این فیلم را جاستین وبستر فیلمساز اسپانیایی، زاده بارسلونا ساخته و فیلمبرداری آن در کلمبیا زادگاه نویسنده و نیز کوبا، فرانسه، مکزیک، اسپانیا و آمریکا انجام شده است.

فیلم «گابو» تلاش دارد به این پرسش پاسخ دهد که چطور پسری از یک شهر کوچک در ساحل کاراییب به نویسنده‌ای بدل شد که قلب میلیون ها نفر را تسخیر کرد؟ او چطور توانست با آثارش دیدگاه ما را نسبت به واقعیت تغییر دهد؟

این فیلم دربرگیرنده مصاحبه هایی است که با ماریا خیمنس دوسان و خوان گابریل واسکز نویسندگان کلمبیایی انجام شده است. مصاحبه ای با جرالد مارتین بیوگرافی‌نویس مارکز و نیز کارمن بالسلز کارگزار ادبی مجله نیز در این مجموعه جای دارد. جون لی آندرسون نویسنده نیویورکر، رییس جمهوری سابق کلمبیا و بیل کلینتون رییس جمهوری سابق آمریکا که از دوستان مارکز بود نیز در این فیلم درباره او صحبت کرده اند.

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، هنوز روشن نیست این فیلم در چه تاریخی در آمریکا نمایش داده شود، اما قرار است در جشنواره لیما، جشنواره فیلم مستند مکزیکوسیتی و جشنواره فیلم بین المللی کلمبیایی نیویورک به نمایش درآید.

colfilmny.co