مستر بین در نقش بازرس مگره دیده شد

0
126

روان آتکینسون که او را با بازی در نقش مستر بین می‌شناسیم در دو فیلم تلویزیونی در نقش بازرس مگره ظاهر شده و حال در جستجوی بازارهای بین‌المللی است.

 فیلم‌های تلویزیونی «مگره تله می‌گذارد» و «مرد مرده مگره» که در آن‌ها روان آتکینسون بازیگر مستر بین در نقش سربازرس فرانسوی ژول مگره بازی کرده، به زودی روی آنتن شبکه های تلویزیونی کشورهای مختلف می‌رود.

در حالی که آتکینسون بیش از هر چیز برای توانایی‌های کمدی‌اش شناخته می شود، اکنون او در فیلم‌هایی از مگره خود را در موقعیتی دیگر قرار داده و توانایی‌های بازیگری‌اش را برای حضور در نقش‌های درام نیز نشان داده است.

ابتدا قرار است کانال ۳ فرانسه این دو فیلم را نشان دهد و بعد شبکه ARD آلمان آن‌ها را نشان می‌دهد. TV۴ شبکه تلویزیونی سوئد و DR شبکه دانمارکی هم این دو فیلم را روی آنتن می‌برند.  در بریتانیا نیز BBC ماه آینده نمایش دهنده این دو فیلم خواهد بود.

این فیلم‌های تلویزیونی با اقتباس از رمان‌های مگره نوشته ژرژ سیمنون ساخته شده‌اند که میلیون‌ها نسخه از آنها در سراسر جهان به فروش رفته است. این نویسنده ۷۵ رمان «مگره» نوشت که داستان‌شان در پاریس دهه ۱۹۵۰ می‌گذرد.

این داستان‌های کلاسیک کارآگاهی در جهان طرفداران زیادی دارند.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، فیلمنامه این دو فیلم را استوارت هارکورت نویسنده «عشق و ازدواج» و «جزیره گنج» و «مارپل» نوشته است.