مزدوران سوری سپاه پاسداران برای کمک به حوثی‌ها

0
115

ائتلاف ملی سوریه فاش کرد که جمهوری اسلامی، مزدورانی را از مناطق مختلف این کشور اجاره کرده و برای جنگ در کنار شبه‌نظامیان حوثی، به یمن می‌فرستد.

ائتلاف که مهمترین گروه مخالف رژیم بشار اسد است، در بیانیه‌ای مطبوعاتی توضیح داد که رژیم جمهوری اسلامی اخیرا در یک برنامه تخریبی می‌کوشد با گزینش منظم تعدادی از شبه‌نظامیان سوری خود، آنها را برای جنگ در کنار حوثی‌ها علیه مردم یمن به آن کشور ارسال می‌کند.

در این بیانیه آمده است که نیروهای جمهوری اسلامی در سوریه این روزها با سوءاستفاده از اوضاع بحرانی اقتصاد سوریه و دادن وعده‌های مادی به جوانان این کشور، زمینه را برای انتقال آنها به پادگان‌های آموزشی سپاه پاسداران و سپس پیوستن آنها به صفوف خود مهیا می‌کنند.

شایان ذکر است که پروژه «مزدورگیری»، علی‌رغم تلاشها برای تضعیف حضور جمهوری اسلامی در سوریه، چه از طریق حملات مستمر اسرائیل و چه از طریق گسترش حضور و نفوذ روسیه در مناطق فعالیت شبه‌نظامیان جمهوری اسلامی، بدون وقفه ادامه داشته است.

العربیه نوشت؛ فرماندهان سپاه پاسداران جمهوری اسلامی و سرکرده‌های دسته‌های شبه‌نظامی آنها، این برنامه را در مناطقی از جنوب سوریه و غرب رود فرات با ابزار چشمداشت مادی و برانگیختن احساسات مذهبی و دینی، دائما اجرا کردند.

براساس آماری که دیده بان حقوق بشر سوریه ارائه کرده، تعداد داوطلبان خدمت در صفوف نیروهای جمهوری اسلامی و شبه‌نظامیان وابسته به آن در جنوب سوریه تا بیش از ۹۶۰۰ نفر افزایش یافته است.

همچنین تعداد جوانان و مردان سوری از رده های مختلف سنی که در منطقه غرب رود فرات در استان دیرالزور به نیروهای جمهوری اسلامی و شبه‌نظامیان آن پیوستند، بالغ بر ۸۳۵۰ نفر بوده است.