مرگ پلنگ ایرانی در ایران تمامی ندارد، مرگ یک قلاده پلنگ ایرانی اینبار در بافق

0
238

متاسفانه به فاصله کمتر از ۱۵ روز از مرگ یک قلاده پلنگ ایرانی در شهرستان استهبان و مرگ پلنگی دیگر بر اثر برخورد با خودرو در جاده خرم آباد – الشتر، پلنگی دیگر این بار در شهرستان بافق استان یزد از طبیعت کشور حذف گردید.

بعد از ظهر روز جمعه ۱۳۹۲/۹/۲۲ یکی از اهالی روستای قطرم واقع در منطقه حفاظت شده کوه بافق، مرگ یک پلنگ در این روستا را به اداره محیط زیست شهرستان بافق اطلاع می دهد.

به دنبال این گزارش نیروهای یگان محیط زیست عازم روستای مذکور شده اما متوجه میشوند پس از تاریک شدن هوا و پیش از رسیدن محیط بانان، لاشه پلنگ توسط افراد ناشناس مفقود شده است.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان بافق در این مورد به خبرنگار دیده بان گفت: پس از رسیدن به روستا و مراجعه به محل مرگ پلنگ متوجه شدیم لاشه پلنگ که در داخل روستا و در فاصله بیست متری از خانه های روستایی توسط یکی از اهالی روستا مشاهده شده بود، لحظاتی پیش از حضور محیط بانان توسط افراد ناشناس مفقود و احتمالا معدوم شده است.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از دیدبان حیات وحش؛  سید جلال موسوی افزود: تنها از روی تصاویری که توسط یکی از افراد محلی از لاشه حیوان تهیه شده بود متوجه شدیم که پلنگ مذکور، پلنگی بالغ بوده و با توجه به عدم وجود آثار گلوله و رد خون، به احتمال فراوان دلیل مرگ این حیوان، عاملی غیر از شلیک گلوله بوده است اما علت مرگ این پلنگ هنوز مشخص نشده و این موضوع در دست بررسی است.

موسوی گفت: هم اکنون تحقیقات برای شناسایی عوامل مرگ و مخفی نمودن لاشه پلنگ در جریان است و بزودی ابعاد این حادثه روشن خواهد شد.